CEO Coinbase varuje před regulací AI

5
(1)

Generální ředitel společnosti Coinbase Brian Armstrong uvedl, že decentralizace a open-sourcing umělé inteligence jsou lepší alternativou než regulace tohoto prostoru.

Brian Armstrong vyjádřil v jednom ze svých posledních příspěvků na sociální síti X (dříve Twitter) vyjádřil svůj názor k regulaci umělé inteligence.

CEO Coinbase o AI

Armstrong vysvětlil, že podle jeho názoru by umělá inteligence neměla být regulována. Podle jeho slov je třeba, aby se oblast AI rozvíjela co nejdříve. Mezi hlavní důvody jmenoval například národní bezpečnost. Kromě toho Armstrong také poznamenal, že navzdory nejlepším úmyslům regulačních orgánů má regulace “nezamýšlené důsledky”. Tím má na mysli, že zabíjí inovace a konkurenci.

Jako příklad uvedl výkonný ředitel společnosti Coinbase internet. Armstrong se domnívá, že na internetu a v oblasti softwaru nastal “zlatý věk inovací”, protože nebyl regulován. Výkonný ředitel společnosti Coinbase navrhl, že totéž by mělo platit i pro technologie umělé inteligence.

Kromě toho také Armstrong představil alternativu k regulaci, pokud jde o ochranu prostoru AI. Podle něj by bylo lepší “decentralizovat ji a otevřít zdrojový kód, aby se kočka vypustila ven z pytle”.

Snahy o regulaci

Různé jurisdikce po celém světě mezitím začaly umělou inteligenci regulovat nebo vyjadřují obavy z jejích možných dopadů. Dne 15. srpna vstoupily v platnost čínské předběžné pokyny pro činnost a řízení umělé inteligence. Předpisy byly zveřejněny 10. července a byly společným úsilím šesti vládních agentur země. Jedná se o tzv. první soubor pravidel pro UI zavedený v rámci země v souvislosti s nedávným boomem UI.

Ve Spojeném království zkoumal regulátor AI s cílem zjistit její potenciální dopad na hospodářskou soutěž a spotřebitele. Dne 18. září dospěl britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy k závěru, že AI má potenciál změnit práci a život lidí. Varoval ale, že změny mohou probíhat příliš rychle a mohly by mít významný dopad na hospodářskou soutěž.

Závěr

Armostrongův tweet vyvolal na sociální síti poměrně slušnou odezvu a reakce. Jeden z diskutujících svůj názor shrnul těmito slovy:

Většina lidí, kteří se hluboce zamýšlejí nad bezpečností umělé inteligence, včetně mnoha lidí z odvětví umělé inteligence, se domnívá, že pokročilá umělá inteligence představuje pro lidstvo riziko zániku. Není to jako u jiných technologií. Předává štafetu kognitivní nadřazenosti v podstatě cizím entitám, které nedokážeme pochopit, ovládat ani zkrotit.

Vývoj umělé inteligence musíme pozastavit na dostatečně dlouhou dobu, abychom zjistili, zda je “vyrovnání umělé inteligence” vůbec možné – a zatím nemáme žádné dobré důvody si myslet, že možné je.

Z tohoto důvodu samotná formální regulace nestačí. Potřebujeme morálně stigmatizovat lidi, kteří se bezohledně ženou vpřed s vývojem UI a kteří představují obrovské riziko pro dalších 7 miliard lidí a dalších 70 000 druhů obratlovců.

A jak vnímáte regulaci AI vy?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

AI bude veľmi dobrá vec na vystopovanie finančných podvodov, hlavne krypto šmejdov, bielych golierov, tunelárov, daňových neplatičov, korupciu na štátnych zákazkách, pranie špinavých peňazí a pod. Pre AI to bude len otázka analýzy dát a času. Odhalí aj transakcie a toky cez ľubovoľný počet sprostredkovateľov a nastrčených osôb. A možno vystopuje identitu transakcií cez rôzne mixéry s príchodom kvantových počítačov. A k tomu pridáme navyše aj fiat vo forme CBDC a legislatívny zákaz anonymných krypto ako Monero a spol., tak robiť podvody bude maximálne rizikové s takmer 100 % šancou ich odhalenia.

Fantom

Orwell v praxi a vládní dohled na maximum. Správná regulace AI zajistí vládám trvalou moc nad občany – otroky, ochrání vládní lži a korupci a v případě potřeby dokáže i manipulovat výsledky voleb. Tato “správná regulace” AI dokáže zajistit definitivní konec lidské svobody. Naopak neregulovaná a všem přístupná AI má potenciál vzít vládu elitám a dát ji lidem. A proto je pro současné politiky i vládnoucí elity takovou hrozbou a tak moc ji chtějí regulovat stejně jako i vše ostatní.

spot_img