Cena zlata naznačuje možný parabolický vzestup, předpovídá expert

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Jared Dillian, finanční analytik, předpovídá významný růst ceny zlata. Odkazuje na historické paralely a zvyšující se ceny, které by mohly vést k dramatickému vzestupu hodnoty zlata v blízké budoucnosti.

Budoucí růst ceny zlata

Jared Dillian, finanční expert a editor newsletteru The Daily Dirtnap, nedávno diskutoval o budoucnosti zlata ve světle jeho nedávného cenového růstu. Podle Dilliana zlato v období od 1. března do 12. dubna zaznamenalo vzestup o 18 %. Cena se tak zvýšila o zhruba 400 dolarů, čímž dosáhla nových historických maxim. Růst byl podpořen eskalujícími napětími na Blízkém východě, rekordními nákupy centrálních bank, obavami z inflace, rostoucím dluhem vlády USA a pokračujícím snižováním hodnoty fiat měn.

Citigroup, Goldman Sachs a UBS, tři přední bankovní instituce, revidovaly své výhledy ceny zlata vzhůru. Citigroup nyní očekává, že cena zlata dosáhne 3 000 dolarů za unci během šesti až osmnácti měsíců. Goldman Sachs předpovídá dosažení 2 700 dolarů do konce roku a UBS zvýšila svůj cíl na 2 500 dolarů za unci do konce roku.

Jared Dillian vidí ve zlatu spojence

Dillian porovnává potenciální budoucí pohyby ceny zlata s cenou kakaa, které se z 2 000 dolarů na konci roku 2022 vyšplhalo na více než 10 000 dolarů v tomto roce.

„Co když zlato udělá to, co kakao?” zeptal se Dillian, připomínaje technický průlom a fundamentální faktory, které vedly k dramatickému vzestupu kakaa. Zlato totiž vystoupilo z 13leté konsolidace a roste teprve měsíc.

Dillian se také zaměřuje na alarmující úroveň státního dluhu USA. Vysoké náklady na úroky z dluhu vedou k návrhům, aby Fed přistoupil k přímé monetizaci dluhu a kontrole výnosové křivky. „Jsme závislí na nízkých úrokových sazbách pro financování vlády. Pokud úrokové sazby porostou více, než jsou nyní, staneme se funkčně neschopní splácet,” vysvětluje Dillian.

Jeho předpověď přichází v době, kdy se Fed potýká s rostoucím tlakem na zvýšení úrokových sazeb, a Dillian se domnívá, že dramatický vzestup ceny zlata by mohl být blízko, možná během dalšího prezidentského cyklu mezi lety 2024 a 2028.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 59 523 USD dle KMC. Cena zlata se pohybuje okolo 2 301 USD za unci dle GP.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Pro více informací se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Další informace o vývoji drahých kovů naleznete v našich pravidelných technických analýzách a streamech.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img