Bitcoin v objeme transakcí překonal PayPal – co to znamená do budoucnosti?

2
PayPal BTC

Rok 2018 byl pro kryptoměny poměrně náročný. Investoři trpěli velkými ztrátami na cenách jednotlivých kryptoměn. Kryptoměnové burzy přicházely o kredibilitu zejména kvůli rostoucímu počtu hacků. Zájem o ICO, které měly obrovský úspěch koncem roku 2017, se zcela vytratil poté, co nejeden takový projekt selhal na plné čáře. Pokud bychom chtěli být negativní a velmi pesimističní vůči BTC, mohli bychom ještě určitě pokračovat. Avšak nebylo jen vše negativní a rok 2018 se ukázal pro největší kryptoměnu i v poměrně pozitivním světle. BTC totiž překonalo transakcemi Paypal a to až šestinásobně.

PayPal dostal na frak

Zveřejněné výsledky výzkumu společnosti Satoshi Capital Research ukazují, že objem transakcí Bitcoinu byl v minulém roce mnohem větší než společnosti Paypal. Podle daného výzkumu se mělo v roce 2018 poslat prostřednictvím Bitcoinu až 3,3 bilionu dolarů. Tato částka přesahuje objem známé společnosti PayPal rovnou šestinásobně.


„Bitcoin není pouze seriózní globální měnou, ale stejně tak se stává i seriózním platebním systémem.“

Tak znělo oficiální vyjádření přímo v analýze společnosti Satoshi Capital Research. Možná právě kvůli takovýmto zprávám se netřeba o budoucnost Bitcoinu vůbec bát. Právě naopak. Při takových číslech je jasné, že budoucnost této měny je více než světlá. Ale i přesto se stále najde mnoho expertů, kteří chtějí Bitcoin potopit a vidí na něm stále jen chyby a problémy (pochopitelně, že Bitcoin není dokonalý a bezchybný).

Škálovatelnost bývá asi tou nejčastější a největší výčitkou vůči BTC. Jak jsme však uvedli a popsali v tomto článku, Lightning Network by mohlo být krásným a elegantním řešením tohoto problému. LN by měla zlepšit nejen rychlost transakcí, ale také snížit poplatky za ně. Právě proto se najde stále mnoho podporovatelů této technologie, kteří věří, že správnými kroky a inovacemi se úspěšně dostaneme do vysněného cíle.

Mohlo by vás zajímat: Weiss Ratings – Bitcoin v roce 2019 dosáhne nového historického maxima + další predikce

FinTech revoluce za dveřmi?

O schopnostech nejen kryptoměn, ale celkového FinTech průmyslu jsme již napsali nejeden článek. Pojmy jako decentralizace, blockchain, DLT, smart kontrakty a další snad už nikomu vysvětlovat netřeba. Všechny tyto novodobé inovace jsou však propojeny. FinTech jako takový se již jistou dobu snaží vylepšit a změnit způsob jakým naše společnost funguje. Už jen samotný fakt, že můžete posílat transakce bez omezení (pomocí Bitcoinu), hraje tomuto průmyslu do karet.

Na druhou stranu, platformy jako například PayPal, začínají ztrácet náskok vůči kryptoměnám. Může to být hned z několika důvodů, avšak nejvážnějším se zdají být přílišné regulace (v každé jurisdikci poměrně odlišné), které tento platební systém zpomalují a samozřejmě také prodražují.

Tip redakce: Jaký je rozdíl mezi pojmy Blockchain a DLT?

Závěr

Kryptoměny mohou být v tomto směru opravdu určitými „zachránci.“ Nebo abych nezveličoval, mohou alespoň přinést pozitivní změnu do finančního sektoru. Ten je velmi zastaralý, na čem se shodne téměř každý rozumný ekonom, bankéř či finanční poradce. Vývoj tohoto sektoru není ani zdaleka tak rychlý, jaký by mohl být. Adopce kryptoměn by přitom mohla být tím správným krokem vpřed.

Co číst dále?

Burza NASDAQ investovala 20 milionů USD do blockchain startupu – připravuje sa na obchodování kryptoměn!

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem článku je Marek F.

Zdroj:
cryptoscanner.co

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Boston Leprapayfoe Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
payfoe
Host
payfoe

no už aby přišel konečně projekt který ten předpotopni zlodejsky(z 3USD refundace si vzali 0,5USD= 25% a z každé jiné asi 4% standartně) paypal s jejich přepálenýma poplatkama (+asi 3-5% poplatek banky za převod měny) nahradí…

Boston Lepra
Host
Boston Lepra

2018 se toho každý zbavoval proto byli objemy tak velké tak že tahle statistika je o h***u .