Bitcoin překonává tradiční akciové trhy

5
(2)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

V letošním roce se Bitcoin (BTC) dostává velmi rychle do hlavního proudu. Na vině je zejména výrazný propad ropných trhů či neskutečné tempo tisku fiatových měn centrálními bankami po celém světě. To nutí investory hledat stále lepší zajištění a tím se v současné situaci stává právě Bitcoin.

Bitcoin vs. akciové trhy

Korelace Bitcoinu s akciovými trhy se během březnového propadu cen zvýšila, ale od té doby došlo k jejímu výraznému snížení. Bitcoin si vede mnohem lépe než jeho tradiční protějšky. Zatímco BTC ROI je vysoký, na hodnotách kolem 35 %, akcie se stále topí v negativní zóně. Jediné zlato se drží úspěšně při životě, ale díky své digitální povaze je lepším řešením právě Bitcoin.

Uvedený graf znázorňuje výkonnost BTC v porovnání s Nasdaq 100. Během roku 2017 byla hodnota kolem 1,69, což ukazuje, že výkonnost tohoto aktiva byla lepší než u stovky společností, které sleduje index Nasdaq 100. Tato hodnota se během březnového propadu snížila na 0,7, nicméně následně opět vzrostla nad hodnotu 1, což naznačuje, že se Bitcoin nejen vzpamatoval z tohoto propadu, ale i to, že si vede lépe než akciový trh.

graf
Zdroj: eng.ambcrypto.comakcie

Dalším potvrzením tohoto trendu je pak poměr mezi BTC a S&P 500 (SPX), což nám poskytuje mnohem širší obraz. Tento druhý graf ukazuje stejný příběh jako graf první, a to ten, že BTC má výrazně lepší výsledky než akciový trh. Poměr vyšší než jedna označuje dominanci Bitcoinu nad akciovými trhy. Cokoli pod hodnotou jedna pak naznačuje pravý opak.

graf
Zdroj: eng.ambcrypto.com

Závěr

Zatímco digitální zlato si udržuje ROI (Return On Investment = návratnost investice) na hodnotách kolem 35 %, zlato fyzické je na hodnotách 12 procent. Hodnota ROI u indexu SPX je na –3,67 % a ropné trhy, které zaznamenaly obrovský pád do negativních teritorií mají výkon na hodnotě –42 %. To zcela jasně naznačuje, že Bitcoin překonává všechny tradiční trhy.

Pokud vezmeme v potaz zájem a nákupy bitcoinů ze strany makroinvestora Paula Tudora Jonese či vstup investiční firmy Grayscale na bitcoinový trh, nemůže být vyhlídka pro Bitcoin jiná než býčí. Vzhledem k tomu, že více než 80 % zákazníků společnosti Grayscale spadá do institucionální kategorie, mohl by být tento nejnovější vývoj ukazatelem masivnějšího vstupu institucionálních investorů do Bitcoinu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: