Grayscale: Institucionální investice do BTC prudce rostou

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Společnost Grayscale nedávno vydala svou zprávu o investicích do digitálních aktiv za druhé čtvrtletí roku 2019. Zpráva zaznamenává výrazný nárůst investic do Bitcoinu, z nichž většina pochází od institucionálních hráčů.

Ztrojnásobení investic

Podle zprávy Grayscale se za 2. čtvrtletí spravovaná aktiva téměř ztrojnásobila z 926 milionů dolarů na 2,7 miliardy dolarů. Příčinou toho je opětovné oživení trhu kryptoměn ve druhém čtvrtletí 2019.

Podle této zprávy byly čtvrtletní výnosy z kryptoproduktů srovnatelné s průmyslovými benchmarky. Snad nejzajímavější část zprávy je skutečnost, že nejvyšší procento celkové poptávky po produktech společnosti Grayscale pochází od institucionálních investorů. Ve druhém čtvrtletí roku 2019 tvořili institucionální investoři 84 % celkové poptávky, což bylo jasným signálem, že se o tuto oblast již zajímají velcí hráči.

Nejoblíbenější je BTC

Podle této zprávy činila průměrná týdenní investice do všech produktů 4,9 milionu dolarů. Nicméně, 4,1 milionu z toho šlo do možná nejoblíbenějšího produktu společnosti – Grayscale Bitcoin Trust. A i tady 80 % investic pocházelo od institucí.

  • Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) nabízí akcie, které jsou prvními veřejně kótovanými cennými papíry odvozenými od ceny Bitcoinu.

Jinými slovy institucionálním investorům GBTC umožňuje získat expozici vůči pohybu ceny Bitcoinu, aniž by se museli starat o ukládání nebo správu soukromých klíčů. Jeden podíl VOP představuje 0,00097834 BTC, který se v době psaní tohoto článku rovná 9,24 USD. Veřejná cena jedné akcie je však v současné době 12,61 USD, což je o 36 procent více, než je její skutečná hodnota BTC.

To znamená, že instituce jsou ochotny zaplatit 36 ​​procent navíc, aby získaly expozici vůči ceně BTC, namísto přímého nákupu Bitcoinu a nutnosti ho ukládat a spravovat. Takovou cenu má pro velké hráče bezpečnost.

Závěr

Nejnovější zpráva společnosti Grayscale dokládá, že institucionální zájem o Bitcoin v roce 2019 prudce stoupá. Poptávka po CME Bitcoin Futures od velkých hráčů také vzrostla. V červnu se meziročně zvýšila o 80 procent. Co si myslíte o rostoucím zájmu institucí o Bitcoin během roku 2019? Bude to pokračovat? A je to pro Bitcoin dobře nebo špatně?

Co číst dále?

Amazon a UBER by měli používat digitální aktiva jako XRP

Zdroj: Bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
jAri

Objemy jsou o řád vyšší než v ATH dobách, tak na tom vstupu velkých hráčů asi něco bude…

krtek

Na tom něco bude až začnou prodávat to bude super jízda směrem dolů , je třeba si ten bitcoin užít než se stane neprofitabilní pro těžaře a tím sen o zlatě skončí .

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: