Čínská vláda se v roce 2013 snažila potlačit cenu Bitcoinu

4.6
(9)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Před týdnem se kryptoměnová společnost Messari sešla k rozhovoru spolu s Bobbym Lee, který je zakladatelem kryptoburzy BTCC v Číně. Během rozhovoru Lee sdělil, že čínská vláda chtěla potlačit cenu Bitcoinu v roce 2013.

Blokace BTC

Ačkoliv se to nezdá, Čína se během jednoho období stala centrem všech BTC. První bitcoinové velryby právě pocházely z Číny a velké těžební kryptofarmy také vznikaly v této zemi, kde figurují ve velkém měřítku dodnes.

Co si myslíte o Číně a její těžbě?
1
Je podle vás převaha čínských těžařů problém pro decentralizaci?x

 

Bobby Lee, bratr zakladatele Litecoinu, se v nedávném videorozhovoru rozpovídal o tom, jak Čínská komunistická strana vyvinula společné úsilí o potlačení ceny BTC. Kromě konce roku 2013 se strana rozhodla potlačit cenu na přelomu let 2016/2017.

„Když cena klesá, jsou štastní. Když cena vzrostla v prosinci 2013 na 1000 USD, srazili to zpět dolů. Mluvil jsem s členy Čínské komunistické strany, kteří jsou známí manipulátoři kryptoměnového trhu.“

Nerozhodná Čína

Podle zprávy CoinShares Research se odhaduje, že dvě třetiny těžebních farem působí stále v Číně, ačkoliv země pokračovala ve svém proti-kryptoměnovém tažení. Není tak úplně jasné, zda se snaží stále aktivně potlačovat cenu BTC.

Populárním tématem mezi Číňany bývá Bitcoin a ostatní kryptoměny navzdory rétorice anti-bitcoin od mnoha vládních činitelů a agentur. Na konci minulého roku zas čínský prezident ve svém projevu zdůraznil výhody technologie blockchain.

Čínská lidová banka zase uvádí vlastní digitální jüan, který se stává pro americký dolar velikou hrozbou. S distribucí digitální verze čínského jüanu míří na velmi oblíbenou aplikaci Alipay a WeChat, které zpracovávají více transakcí za měsíc než PayPal za rok.

Závěr

Pokud se Čína pokusí ukončit dominanci dolaru a aktivně pokračovat v potlačování ceny BTC, může otřást finančním světem. S větším počtem uživatelů v bitcoinové síti se pokusy o manipulaci s cenou snižují.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Dariusz Matuszyński
Hodnocení článku :
     

Díky za fajn článek

Poslední editace 2 let před přes Dariusz Matuszyński
Javor

Ano, je to hnus, decentralizaci to moc nepřidá!

Volak
Zpětná vazba na obsah článku Co si myslíte o Číně a její těžbě?" Číst vice »

Je to hnus…

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: