07.04.2023 Tržní přehled pro akciový index S&P 500 a Bitcoin – Optimismus navzdory negativním makro zprávám!

5
(2)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Tento týden se zatím objevují negativní zprávy pro americkou ekonomiku. Překvapivě je trh (investoři) prozatím vnímají pozitivně a naskakují do dlouhých pozic na akciích. Bitcoin nadále stagnuje pod 28 000 USD a vyčkává.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Bitcoin se nadále drží hladiny 28 000 USD a nechává prostor altcoinům k vyšší volatilitě. Z altcoinů je tento týden nejzábavnější nárůst Dogecoinu o + 35 % po tom co Elon Musk změnil ikonu Twitteru na maskota této kryptoměny. Dnes už pomalu umazáváme tento nárůst.

Makro kalendář a rostoucí Americká nezaměstnanost

Tento týden se zatím objevují negativní zprávy z amerického trhu práce ve kterém se výrazně snižuje počet pracovních míst co naznačují už i klesající čísla středečního ADP reportu a včerejšího “Challenger Job Cuts”. Zároveň začíná růst počet krátkodobě i dlouhodobě nezaměstnaných nad očekávání analytiků. Dnešní report nezaměstnanosti navzdory tomu zatím neukazuje zvýšení. V případě výrazného růstu nejbližší týdny by to mohl být signál pro centrální banku Fed k pozastavení dalšího zvedání úrokových sazeb. Prozatím se však podle členů Fedu k tomuto nechystají.

Indexy PMI v Americe klesají výrazněji než se původně předpokládalo, obzvláště výrobní sektor mimo služby. Včerejší Evropské PMI překvapili ještě více propadem na úrovně 45 až 42,9 bodů (Německo). Hodnoty pod 50 indikují zpomalování ekonomiky.

Zástupce Fedu St. louis, James Bullard včera v rozhovoru naznačil další zvedání úrokových sazeb a setrvání při dosavadní strategii Fedu snížit inflaci k cílí dvou procentních bodů. On sám očekává proces snížení inflace za náročný a předpokládá ponechání vysokých úrokových sazeb po výrazné delší dobu než trh. V rozhovoru uvedl možné pokračování růstu sazeb až do zóny 5,5 – 5,75 procentních bodů! Aktuálně jsou sazby na pěti procentních bodech.

Každopádně Fed bude přihlížet na možný růst nezaměstnanosti a nejbližší zasedání je až za měsíc (2-3.5.2023). Tzn. dostatečně dlouhá doba, aby se stalo téměř cokoliv.

Další zajímavou informací je utahování podmínek pro poskytnutí hypoték a půjček (šedá křivka). Na grafu je dále vidět zastavení a otáčení růstu zájmu o hypotéky (hnědá křivka). Na těchto hodnotách úrokových sazeb to odradí čím dál víc lidi si nemovitost na hypotéku pořídit.

Dolarový index možná našel lokální dno

Dolarový index tento týden klesl na supportní zónu 101,5 bodů a pomalu se začíná zvedat. Dnes se pohybujeme kolem 102,2 bodů. Indikátory RSI a MACD začínají na denním grafu projevovat sílu k růstu. Dnešní makro data by mohli být dostatečným signálem pro potvrzení možného růstu. Nechám se překvapit co přinese Americká nezaměstnanost.

Akciový index S&P 500

Akciový index S&P 500 se drží v neutrální zóně mezi 4000-4100 body nad supportní hladinou. Dnes by mohl začít den kolem 4092 bodů. Nad touto hladinou se nachází nevyplněný gap (4190-4220 bodů), který bychom mohli zkusit vybrat. V případě dalšího růstu uvažuji s invalidační zónou 4310 bodů, kdy by se potvrdil další růst nebo až Bull market (tzn. hladké přistání americké ekonomiky místo recese).

Alternativní negativní varianta je postupné otáčení trendu a pokles indexu, pokud prorazí supportní pásmo 4000-3900 bodů. V případě vyššího nárůstu nezaměstnanosti a vyplnění postupnosti ze středečního přehledu očekávám minimálně slabší (spíše silnější) recesi v druhé polovině roku 2023.

Bitcoin uvězněn pod rezistencí

Bitcoin se už víc než dva týdny drží v trojúhelníků mezi 26 700 – 29 200 USD. Pokud se bude lehce šplhat po horní hraně růstového kanálu, zůstává nám možná až dalších deset nudných dní než se rozhodne, kterým směrem by rád pokračoval.

Růstová alternativa počítá s překonáním rezistence (29-31K) a následovaní drahých kovů v růstu. Poklesová varianta uvažuje s propadem na supportní zónu a klouzavé průměry EMA 55 a EMA 200 na týdenním grafu kolem 25 000 USD. Tam by se rozhodovalo o dalším vývoji a případném poklesu pod 20 000 USD.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
SubstantiaResisto
Hodnocení článku :
     

Vzdycky me pobavi kdyz Musk provede neco naprosto nepodstatneho a nahypovani hosici s tresouci se nohou na pedalu Dogecoin zacnou nakupovat jako zbesili.. Musk z toho vseho musi mit neuveritelnou srandu jak jsou lidi zmanipulovatelne stado ovci..a v tomhle svete my dnes zijeme..neuveritelne!

Vojtech

Potíž je ovšem v tom, že krypto je tak malý trh, že je snadno manipulován velkokapitálem – a tak zde TA nezřídka selhává.

SubstantiaResisto

Pravda. A pro nas jen dobre👍😊.

spot_img