Elon Musk vyměnil logo Twitteru za logo Dogecoinu – Cena okamžitě narostla o 35 %

4.8
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Je to jen pár dní co právníci Elona Muska požádali americké soudce o ukončení hromadné žaloby investorů Dogecoinu (DOGE) na 258 miliard USD. To je trojnásobek odhadovaného poklesu tržní hodnoty tokenu za 13 měsíců před podáním žaloby.

Viní ho z manipulace s trhem a úmyslného podvodu. Obhájci naopak označili Muskovi příspěvky na Twitteru za neškodné a často hloupé. Ale rozhodně chybí důkaz, že chtěl někoho podvést.

Právníci asi dokážou přesvědčit soud, že hlášky jako „Dogecoin Rulz“ či „no highs, no lows, only Doge“ jsou natolik obecné, že se nejedná o manipulaci. Co ale výměna loga populární sítě Twitter za logo tohoto tokenu? To už je jiný kalibr. Asi dle očekávání cena vyletěla během půl hodiny o více než 30 %. Po dvou hodinách začala zase pomalu klesat.

Cena DOGE se většinou rychle vrátí zpátky

Není to poprvé co si takto Elon Musk hraje. Tyto způsobené výkyvy ceny ale nemají dlouhého trvání. Na konci ledna například potvrdil na Twitteru, že jeho výzva pro McDonald’s ohledně akceptace Dogecoinu stále trvá. Cena tokenu rychle vyrostla a do 24 hodin se vrátila na téměř původní hodnoty. Teď také nikdo netuší jak dlouho bude logo vyměněné. Elon Musk tuto akci doplnil jen MEME postem.

Závěr

Elon Musk se toho evidentně nebojí. Osobně si myslím, že jeho právní zástupci dnes nebudou mít klidnou noc. Ale hodně lidí si na tom jistě dokáže vydělat nemalé peníze. A cena Dogecoinu se tak alespoň nakrátko vrátila na úroveň, kde byla naposledy koncem loňského roku. Třeba se tam brzy dostane i běžným způsobem.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Elon je holt borec, ten to s polodementní holotou umí, ten ví, jak ji odrbat. Není to takový sociální měkkýš jako my tři.

Poslední editace 1 rok před přes Pandrhola & Trautenberk & Krkovička
Libor

Elon Musk je top kryptošmejd !

Black

Takže Musk pár hodin před tímto krokem na burze zadal long pozice a po tom skoku je zase prodal. Tak se vydělávají prachy. Teroristé to dělají úplně stejně. Pokud někdo plánuje krok, který skokové pohne burzami, stačí si určit přes páku směr na burze. Jak prosté…

spot_img