Cena Dogecoinu je dole – Vyplatí se nakupovat?

3.7
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Za minulý týden zaznamenal Dogecoin (DOGE) pokles o více než 8 % a aktuálně se prodává kolem 0,075 USD. Jeho All-time high (ATH) je 0,73 USD. Pro pokoření této hranice musí opět narůst o více než 865 %. Je vůbec reálné, aby ještě někdy tak vyrostl?

Dogecoin byl původně založen jako recese a ve znaku má legendárního Shiba-Inu z internetových meme. Jeho silou jsou rychlé transakce, nízké poplatky a silná komunita. Často bývá spojován s Elonem Muskem, který se netají svojí přízní a občas se o něm zmíní na Twitteru.

Co říká technická analýza?

Při pohledu do čísel lze vidět, že relative strength index (RSI) je kolem 35. Token tedy ještě stále není přeprodaný a má potenciál na další pokles. Těsně nad současnou cenou lze nalézt 200denní klouzavý průměr i 50denní klouzavý průměr. Ty vytvářejí potenciální rezistenci pro případný růst. Navíc v posledních dnech velryby přesouvají velké objemy na burzy a prodávají.

Proč by DOGE měl tedy někdo kupovat?

Pro mnohé je právě propojení s Elonem Muskem důvodem pro nákup DOGE. Předpokládá se, že Musk brzy na Twitteru umožní platby kryptoměnami. A Dogecoin určitě nebude chybět. Zároveň další burzy zařazují tento token do nabídky v očekávání přetrvávající poptávky. Nově token zalistovala filipínská burza Coins.ph.

Závěr

I když vznikl Dogecoin jen jako recese, tak má širokou komunitu a neustále se kolem něj něco děje. Předpokládám, že ještě nějakou dobu bude klesat, ale letos ho minimálně jedna pěkná rally určitě čeká. Pro některé je to signál k nákupu. Osobně určitě na HODL nakoupím. To rozhodně ale není žádná investiční rada nebo doporučení pro vás.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img