[Zprávy] Riccardo Spagni (Monero): Ethereum je idiotská myšlenka • Dash umožňuje posílání kryptoměny formou SMS…

0
ethereum atl

TRON překročil hranici 1 milionu transakcí denně • Projekt na blockchainu Etherea zprostředkovává elektrickou energii do domácností • Dash spustil ve Venezuele Dash Text – možnost posílání kryptoměny formou SMS • OmiseGO spouští první decentralizovanou aplikaci • Riccardo Spagni (Monera): Ethereum je idiotská myšlenka

TRON překročil hranici 1 milionu transakcí denně

Jen dva týdny po překročení 500 000 transakcí denně dosáhl TRON (TRX) dalšího milníku. Na přelomu 2. a 3. listopadu zpracovala tato síť, která původně vznikla na blockchainu Etherea, až jeden milion transakcí. Spuštění vlastního mainnetu, akvizice BitTorrentu, podpora decentralizovaných aplikací, jakož i neustálý upgrade sítě tak pomohl Tronu předběhnout svého konkurenta (Ethereum) v počtu zpracovaných transakcí v průběhu jednoho dne. Z obrázku níže je vidět, že zatímco Ethereum za poslední týdny zpracovává standardně 500 až 600 tisíc transakcí, Tron své limity posouvá výš a výš.

Více se dočtete zde: sludgefeed.com  (v angličtině).

Projekt na blockchainu Etherea zprostředkovává elektrickou energii do domácností

Společnost Lition, která založila svůj projekt na blockchainu Etherea, se stala licencovaným dodavatelem energie v Německu pro dvanáct míst včetně metropolí jako Berlín, Hamburk a Mnichov. Díky decentralizované platformě, kterou tato společnost vyvinula, tak může 700 domácností využívat technologii blockchain tak, jak byla navrhovaná. Podle slov představitelů Lition jejich zákazníci ušetří v průměru až 20 procent oproti klasickému obstarávání energie.

Princip fungování je přitom postaven na jednoduchém smart kontraktu. Zákazník po vyjmutí preferovaného dodavatele zaplatí za energii společnosti Lition a kontrakt zajistí spárování platby s dodáním energie dle požadavku zákazníka.

Více se dočtete zde: coindesk.com (v angličtině).

Dash spustil ve Venezuele Dash Text – možnost posílání kryptoměny formou SMS

Open source peer-to-peer kryptoměna Dash oznámila spuštění služby Dash Text. Jde o formu posílání kryptoměny pomocí SMS. Na uskutečnění transakce tak není nutné vlastnit smartphone ani být připojen na internet. Služba je zatím dostupná pouze pro Venezuelu, která aktuálně trpí hyperinflací. Jejím cílem je pomoci obyvatelům tohoto státu a zjednodušit jim provádění transakcí s kryptoměnami a zároveň výrazně pomoci celkovému osvojení jejich používání v běžném životě. Dash Text, který je aktuálně ve fázi beta testing, byl vyvinut ve spolupráci s BlockCypher.

Více se dočtete zde: ccn.com (v angličtině).

OmiseGO spouští první decentralizovanou aplikaci

OmiseGO (OMG) oficiálně spustila na své síti první decentralizovanou aplikaci (dApp). Konkrétně jde o hru nazvanou „Plazma Dog“, kterou se tato platforma chce úspěšně etablovat v prostředí dApps, a oslovit tak větší množství vývojářů. 2D hra, která je ve stylu známé arkádovky Super Mario, je zdarma a zahrát si ji můžete po kliknutí na tento link.

Zajímavostí je pojmenování negativních postav ve hře, které nesou názvy související s technologií blockchain a s kryptoměnami. Ve hře tak narazíte na protivníky jako „double spend“ nebo „invalid block“.

Více se dočtete zde: cryptoglobe.com (v angličtině).

Riccardo Spagni (Monero): Ethereum je idiotská myšlenka

Riccardo Spagni, jeden z vedoucích představitelů kryptoměny Monera, se v níže přiloženém tweetu, který adresoval Joanne Rutkowski, vedoucí oddělení bezpečnosti kryptoměny Golem (ERC 20 token založený na blockchainu Etherea), vyjádřil, že Ethereum je podle něj idiotská a neschopná myšlenka, která nenaplnila svůj slib stát se „světovým počítačem“, nevytvořila žádné užitečné decentralizované aplikace s reálným využitím a nedisponuje ani robustním a škálovatelným decentralizovaný systémem. Souhlasíte s jeho názorem, nebo jde podle vás o obyčejný trolling a kopnutí do kryptoměn, které nezažívají právě své nejlepší období?

Více se dočtete zde: cryptoglobe.com (v angličtině).

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín připravil Dalibor.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na