[Zprávy] • 100.000 USD za Bitcoin už dnes? • zájem o Ethereum v Číně • zakáže Donald Trump Bitcoin? • a další zprávy

0
(0)

Stručné shrnutí hlavních dnešních událostí aneb pokud nestíháte, zde najdete to nejdůležitější v kostce (podrobnosti ke každé zprávě najdete pod shrnutím):

Trhy

  • Bitcoin se v Zimbabwe nabízí i za více než 100.000,- USD!

Kryptoměny

  • Bitcoin nemůžete zničit, tvrdí americký kongresman
  • V Číně roste zájem o Ethereum

Burzy

  • Čtvrtletní výsledky společnosti Grayscale Investments ukazují nárůst institucionálních investic

Regulace

  • Pokusí se Donald Trump zakázat Bitcoin?
  • Francouzský ministr financí znovu opakuje, že Facebook nesmí vytvořit vlastní měnu.

Bitcoin se v Zimbabwe nabízí na platformě Localbitcoins i za více než 100.000 USD!

Zhoršující se ekonomická situace v Zimbabwe nutí její občany stále častěji ukládat svoje úspory do Bitcoinu. Nezřídka k nákupu využívají obchodní platformu LocalBitcoins. A zatímco na západě zažíváme v posledních dnech korekci ceny Bitcoinu pod 10.000 USD, v Zimbabwe za něj na zmíněné platformě chtějí někteří obchodníci i více než 100.000 USD. Což představuje úctyhodné 1000% zhodnocení!

V Číně roste zájem o Ethereum

Ethereum v posledních dnech získává v Číně značnou pozornost. Někteří lidé dokonce věří, že v průběhu tohoto týdne by mohlo dojít k nárůstu ceny až o 50%. Tak například majitel twitterového účtu Journeyto100K_ si všiml značného nárůstu zájmu o Ethereum ve vyhledávání na Google. Podle údajů z Google Trends vyhledávání slova „Ethereum“ v posledních několika dnech prudce vzrostlo. To zřejmě tweetera vede k tomu, že věří v raketový růst ETH.

„Byl bych překvapen, kdybychom v příštích 5 dnech u ETH neviděli alespoň 50% růst,“ předpověděl @ Journeyto100k_.

Během uplynulého týdne cena ETH klesla z nedávných maxim kolem 350 USD na pouhých 200 USD, kde byla naposledy v květnu. V době psaní článku se ETH skutečně zotavuje a momentálně je na 215 USD.

Bitcoin nemůžete zničit, tvrdí americký kongresman

Americký kongresman Patrick McHenry, který je zvolený za desátý okrsek v Severní Karolíně, se v rozhovoru pro CNBC zamýšlí nad tím, jaká je šance, že by Bitcoin mohl skončit, nebo jestli by ho mohl někdo zničit. Závěr je podle něj jednoznačný. Taková možnost absolutně nepřipadá v úvahu. Není jediným politikem, který je v tomto ohledu pozitivní a zdá se, že politické debaty o kryptoměnách budou ještě velice zajímvé.

Nárůst institucionálních investic

Společnost Grayscale Investments nedávno vydala svou zprávu o investicích do digitálních aktiv za druhé čtvrtletí roku 2019. Společnost zaznamenává výrazný nárůst investic do svých produktů, z nichž většina pochází od institucionálních hráčů. Podle nové zprávy za 2. čtvrtletí se spravovaná aktiva téměř ztrojnásobila z 926 milionů dolarů na 2,7 miliardy. Příčinou je opětovné oživení na trhu kryptoměn, který v roce 2019 zaznamenal boom.

Pokusí se Donald Trump zakázat Bitcoin?

Ekonom a kryptoanalytik Alex Krüger se začal zabývat situací, která by nastala v případě, že by se prezident Donald Trump pokusil zakázat obchodovat američanům s Bitcoinem. Trump svým postem na Twitteru z minulého týdne rozpoutal o možném zákazu Bitcoinu vášnivou debatu. Na svém vlastním účtu pak Krüger nastiňuje možné právní možnosti Trumpa. Myslí si, že takový zákaz by u amerického soudu neprošel, protože počítačový kód (a z právnického hlediska Bitcoin nic jiného není) je součástí svobody projevu. Takže podle amerického práva nejde zakázat.

Francouzský ministr financí se znovu obouvá do Libry

Francouzský ministr financí Bruno Le Maire, který je otevřeným kritikem plánované “kryptoměny” Libra (pustil se do ní prakticky ihned po jejím představení), si na středečním summitu ministrů financí G7 připsal další zářez do pažby. Vyjádřil obavy, že pokud by Libra měla být podobná měna, jako je euro, byla by ve značné výhodě, protože nemá žádné povinnosti plnit závazky vůči společnosti, měnové politice nebo finanční stabilitě.

Co číst dále?

Vsaďte si, jestli Bitcoin dosáhne do 2020 ceny 100 000 USD

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Chápe někdo, proč si ti Zimbabwané nezaloží účet na Coinbase a nebo kdekoliv jinde a nakupují u nějakého lokálního šizuňka???

Spaik

opice prece neumi anglicky…

pecoult89

Možná mají cenzurovaný internet a nemůžou se na tyto weby dostat.

mkk

Je to fejk na který KRYPTOMAGAZIN skočil už se někde psalo že je to lež cena za 1BTC je cca 100 dolaru víc než jinde.

spot_img