Rakouské poštovní známky obsahující kryptoměnu ETH začínají být nesmírně cenné!

0
(0)

Vánoce? Ano, pro sběratele určitě. Na sběratele poštovních známek v Rakousku čekalo opravdu netradiční vydání! Bylo vydáno 1500 červených vzácných známek s 0,001666666 ETH na každé z nich.

„Rakouská pošta nabízela poprvé známku, která má svůj obraz také na ETH blockchainu. To zaručuje úplnou transparentnost a dohledatelnost všech vlastníků známky, “říkají.

Celkem bylo vydáno 150 000 kusů, z nichž každá má svou vlastní barvu v digitální podobě. Černé bylo vytisknuto nejvíce – 78 500 kusů, zatímco žlutá známka je druhá nejvzácnější, těch bylo vytisknuto podstatně méně – 10 000. Původně stály jen 6,90 € za kus. Nyní se celá kolekce prodává na eBay za neuvěřitelných 10 000 dolarů:

poštovní známky

Aktualizace: Již prodáno!

Pokud se pokusíte najít na eBay nejvzácnější červenou známku, tak momentálně máte smůlu. Není žádná k dispozici. Vydané poštovní známky již nejsou na pobočkách k mání. Najdete nějaké nabídky na eBay, ale většinou jsou všechny již vyprodané. Aby ne! Je to sběratelský kousek nejen pro filatelisty a navíc pokud někoho známka omrzí, může ji nalepit na dopis a poslat.

Je to také peněženka. Na známce je vytisknutý privátní klíč (soukromý klíč). V originálním balení je klíč zakryt. Takže se v zásadě jedná současně i o velmi vzácnou papírovou peněženku.

tokenJak vidíte, jedná se o jedinečné tokeny, z nichž každý má vlastní ID a každý je „odlišný“.
Doposud se uskutečnilo více než 150 000 transakcí.

Pokud máte štěstí, že se vám jedna z ETH peněženkových známek dostane do ruky, tak stačí pouze naskenovat QR kód a uvidíte informace o barvě, která je unikátní!

Pokud chce provést převod kryptoměny, tak budete muset zjistit soukromý klíč. Ten se schovává pod šedou vrstvou, kterou lze setřít (přesně jako u stíracích losů). Pokud chcete zachovat sběratelskou hodnotu, tak doporučujeme vrstvu neseškrábávat a ideálně nechat v původním obalu!

známka

Poštovní známka|zdroj: https://www.ots.at/

Vzhledem k tomu, že všechny barvy jsou unikátní a očíslované, tak mají velkou sběratelskou hodnotu. Je to první světové vydání ve spojení kryptoměn a poštovních známek.

Díky tomu k Rakousku můžeme přiřadit pojmy jako Ethereum, kryptoměny, blockchain a poštovní známka. Kombinace těchto slov dohromady jim dává světové prvenství. Gratulujeme.

Závěr

Rakousko vydalo poštovní známky s ETH. Velmi zajímavý pokus, o který byl velký zájem. Vysokou poptávku po známkách dokazují i vysoké ceny na serveru eBay. Chtěli byste mít doma taky nějakou známku? Co myslíte, bude se České pošta inspirovat a provede podobný kousek?

Použití technologie Blockchain na poštovních známkách je opravdu zajímavý počin. A zde se to opravdu povedlo. Budeme někdy díky blockchainu prokazovat vlastnictví svého automobilu nebo nehmotných statků?

Co číst dál?

[Přehled trhu] Bitcoin se přes noc vyšplhal až k 11 000 USD – zaútočí na 15K jak tvrdili Winklevossovi?

Zdroj: trustnodes.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img