Změní Bitcoin ETF finanční trhy?

2
bitcoin

O Bitcoin ETF slyšíme mluvit již od roku 2017 a občas to vypadá, že nikdy žádné Bitcoin ETF nespatří světlo světa. Nesmíme zapomenout na to, že první burzovní fond BTC otevře dveře novým investicím jako nikdy předtím.

SEC

Do současné doby odložila a zamítla Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC – U.S. Securities and Exchange Commission) mnoho žádostí o Bitcoin ETF. Jen tento měsíc došlo k odložení tří žádostí souvisejících s Bitcoinem.

Analogie se zlatem

Dopad, jaký měly Gold ETF na cenu tohoto drahého kovu, byl značný a ETF tak zásadně změnily trh se zlatem. Například v roce 2010 bylo zaznamenáno, že v trezorech bylo uloženo celkem 2 062,6 tun zlata jako fyzické krytí těchto ETF.

Pak už si lze snadno představit, jaký  potenciál může Bitcoin ETF mít, vzhledem k tomu, že představuje jen nepatrný zlomek tržní kapitalizace zlata.

Co je to ETF?

ETF je zkratkou pro Exchange Traded Funds. Je to soubor cenných papírů, např. akcií, které sledují podkladový index. Index je de facto určité číslo, které nám sděluje, jak si určitý trh vede. ETF obsahují mnoho typů investic, jako jsou akcie, komodity, obligace, dluhopisy, cizí měny, zlato nebo kombinace typů investic.

Přínos Bitcoin ETF

Vydání Bitcoin ETF by umožnilo zakořenit spoustu strukturálních výhod a s největší pravděpodobností by pomohlo k obrovskému rozšíření celého krypto průmyslu.

A zde je pět výhod, které by tento fond přinesl:

  • transparentní držení = Bitcoin ETF je jedinečný, neboť každý fond musí být fyzicky krytý. To znamená, že v oběhu bude méně BTC a tyto budou uloženy v „cold“ peněženkách. Celkově to vyvolá zvýšení cenového tlaku a průhlednost.
  • denní důkaz o rezervách = je povinnost provádět denní kontrolu a audit. Budeme přesně vědět, kolik Bitcoinů je uloženo v daném fondu, což je nutné k získání důvěry veřejnosti.
  • ochrana investorů = vzhledem k tomu, že spoustu tradičních investorů stáleváhá, zda do Bitcoinu investovat, Bitcoin ETF by mohl právě zmírnit obavy a investory ochránit před potenciálními podvody.
  • nový kapitál = a máme zde opět analogii se zlatem. Pokud si chceme udělat představu o tom, jak by se Bitcoin ETF podepsalo na ceně Bitcoinu, můžeme se opět podívat na první Gold ETF. Cena zlata od roku 2004 prudce stoupá, neboť stále více zlata je využito na krytí fondu.
  • správná daňová dokumentace = v současné době je problematika danění kryptoměn poměrně nepřehledná. V USA jsou zdaňovány i kryptoměnové transakce. S Bitcoin ETF mohou tradiční investoři své daně vypočítat jednoduše. Navíc by legitimizace Bitcoinu vyvolala další tlak na daňové úřady, aby vyjasnily svá pravidla ohledně zdanění BTC.

Závěr

Je poměrně obtížné dopředu odhadovat, jaký bude mít první Bitcoin ETF vliv na legitimizaci této vedoucí kryptoměny. Institucionální peníze již pomalu vstupují do krypto průmyslu, ovšem schválení ETF by bylo zcela novým paradigmatem.

Co číst dále?

Dvě kryptoměny s lepší technologií než Bitcoin

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
pan.karlSalam Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Salam
Host
Salam

Žádný první Bitcoin ETF vliv na legitimizaci této vedoucí kryptoměny mít nebude protože SEC nikdy ETF neschválí (možná za 20 let se ho dočkáme ale to nám už může být u prdele ).SORRY zbytečný článek asi takový jak kdyby sis vsadil euro miliony a snil o tom jakou jachtu si pořídíš až vypluješ na kanáry a jakou residenci si koupíš či začneš přemýšlet jakou barvu bude mít tvoje lambo až vyhraješ ty miliardy .

pan.karl
Host
pan.karl

No,chapu ze to uz nekoho muze sr*t,porad zpravy Bitcoin ETF bude/nebude to jsem slyseli uz 1000x.