Ženy jsou i přes útlum na trhu nadále nakloněny investicím do kryptoměn

5
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Pokles na kryptotrhu se ukazuje jako obtížná bouře pro investory i podniky v tomto odvětví. Podle nových údajů to však nezabránilo ženám, aby byly ke kryptoinvesticím nakloněny.

Je potřeba více osvěty

Nový průzkum provedený společností BlockFi, platformou pro obchodování s kryptoměnami a investice, se v období od září 2021 do března 2022 ptal žen ve Spojených státech na jejich názory a účast v krypto průmyslu.

Podle zjištění si každá desátá žena zvolila krypto jako svou první investici, přičemž 17 % z nich byly investorky z generace mileniálů a 11 % z generace Z. Zjištění dokonce ukázala, že z dotazovaných žen 7 % z generace X, která zahrnuje osoby narozené v letech 1965-1980, uvedlo krypto jako svou první investici.

Jak však ukázala minulá data, je zapotřebí více osvěty a jasnosti kolem tohoto prostoru, aby se investoři cítili bezpečně a jistě při svých investicích. Průzkum zdůraznil, že ačkoli drtivá většina dotázaných žen (81 %) o kryptoměnách slyšela, 77 % je stále považuje za rizikovou investici.

Flori Marquez, zakladatelka a provozní ředitelka společnosti BlockFi, potvrdil názor, že klíčem k tomu, aby se do tohoto prostoru zapojilo více žen, je vzdělávání:

“Znalosti posilují postavení a sebedůvěru.”

Úmysl nakoupit kryptoměny

Navzdory překážkám, a to jak z hlediska trhu, tak z hlediska vzdělání, mnoho žen stále vidí v tomto odvětví své místo. Více než jedna z pěti (22 %) uvedla, že má v úmyslu v příštím roce kryptoměny koupit. V řadě investičních možností označilo 20 % žen z generace Z bitcoin za “nejlepší dlouhodobou investici”.

Údaje z průzkumu BlockFi ukázaly, že ženy HODLují, s 69 % ženských vlastníků kryptoaktiv, které uvedly, že drží kryptoaktiva a chtějí to tak i nadále. Marquez říká, že současný útlum krypto trhu je ideální dobou pro budování těchto komunit hodlerek.

“K nejlepšímu budování dochází během medvědích trhů. Je nezbytné, abychom tuto dobu využili k budování produktů a komunit, které jsou inkluzivní pro všechny investory.”

Ještě v květnu letošního roku miliardář Tim Draper trval na tom, že příští býčí trh bude poháněn adopcí ze strany ženských investorů.

Závěr

Ženy si stále více v kryptoměnách věří. Doufejme, že bude žen i mužů v kryptoměnách přibývat.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img