[Odpolední zprávy] • Ruské podniky obcházejí sankce pomocí kryptoměn • a další články

4
(1)

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Cena primární kryptoměny byla minulý týden na vzestupu, když se vyšplhala na třítýdenní maximum kolem 20 500 USD. Přestože se jí nepodařilo pokračovat v růstu, několik dní se držela nad kýženou hranicí 20 000 USD.

Situace se však změnila, když vyšla nejnovější zpráva o zaměstnanosti v USA. Přestože předčila očekávání, poslala BTC tvrdě na jih a aktivum se během zhruba hodiny propadlo o téměř 1 000 USD.

Víkend přinesl další bolest, když bitcoin klesl pod 19 300 USD. Před několika hodinami se odrazil a vyskočil na 19 600 USD, ale medvědi se vrátili do hry a opět jej stlačili na jih na úroveň těsně nad 19 000 USD – nové týdenní minimum.

Nízké objemy obchodování ze soboty pokračovaly i v neděli a většina altcoinů zůstala v klidu. Ethereum za posledních 24 hodin ztratilo další 1 % a nyní se nachází jen pár centimetrů nad 1 300 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Bitcoin přípraven na průraz dolů?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Ruské podniky obcházejí sankce pomocí kryptoměn

Ruské podniky působící v Ruské federaci začaly podle ministerstva financí používat kryptoměny k obcházení sankcí při přeshraničních transakcích.

Ruské podniky již obcházejí sankce pomocí kryptoměn. A to i přesto, že regulace krypto scény v Ruské federaci ještě není řádně nastavena. V rozhovoru to uvedl ředitel odboru finanční politiky ministerstva financí Ivan Chebeskov.

Chebeskov neupřesnil, o které společnosti se jedná. Bylo však uvedeno, že objem transakcí se několikanásobně zvýšil. Děje se tak na pozadí zpřísňujícího se sankčního režimu. [2a]

Tento token za posledních 24 hodin spotřeboval 42 % ETH gasu

Kryptoprojekt XEN za posledních 24 hodin spálil 1,85 milionu USD v poplatcích za gas Ethereum, ale někteří členové kryptokomunity varují, že by mohlo jít jen o pump-and-dump schéma.

To představovalo 42 % gasu spotřebovaného za posledních 24 hodin. O incidentu informovala i oficiální twitterová pobočka projektu XEN s tím, že se bude jen zvětšovat.

Lidé z kryptokomunity začali o projektu a spalování vážně diskutovat, někteří jej označují za Ponziho schéma, který sám o sobě snižuje nabídku ETH. Jiní jsou vývojem spíše zmateni, pouze si všímají jeho podivného vzestupu, který má tak silné zastoupení v síti Ethereum. [2b]

Banky, burzy, firmy

Provozní ředitel společnosti Helium – “Žádný důvod” pro částečné vyřazení HNT z burzy Binance

Provozní ředitel nadace Helium Foundation Scott Sigel prohlásil, že pro kryptoburzu Binance “neexistuje žádný důvod” k vyřazení několika obchodních párů její kryptoměny Helium Network Token (HNT) z burzy.

Sigelovy komentáře přicházejí po oznámení společnosti Binance ze 6. října, podle kterého burza odstraňuje křížové, izolované maržové a spotové obchodní páry pro HNT a Binance USD (BUSD), Tether (UDST) a Bitcoin (BTC).

Společnost Binance “důrazně doporučila” uživatelům, aby uzavřeli veškeré pozice v jejích kótovaných párech, protože uživatelské pozice budou 12. října násilně uzavřeny a veškeré čekající příkazy zrušeny, přičemž zůstane pouze spotové obchodování pro pár HNT/BUSD. [3a]

Společnost PayPal tvrdí, že zásady trestání uživatelů za dezinformace byly “chybné”

Internetová platební síť PayPal odstoupila od kontroverzní politiky, podle níž mohli být uživatelé pokutováni částkou 2 500 USD za šíření “dezinformací”. Platební platforma tvrdí, že aktualizace politiky byla zveřejněna “omylem”.

Nyní odvolaná klauzule o dezinformacích v zásadách přijatelného používání (AUP) společnosti PayPal měla vstoupit v platnost 3. listopadu a měla rozšířit seznam zakázaných činností o “zasílání, zveřejňování nebo publikování jakýchkoli zpráv, obsahu nebo materiálů”, které “podporují dezinformace”.

Společnost PayPal mezitím sdělila několika médiím, která o této klauzuli informovala, že aktualizované AUP vyšly omylem a obsahovaly nesprávné informace, a upřesnila, že nebude své uživatele pokutovat za šíření dezinformací. [3b]

Společnost Dapper Labs po nových sankcích EU pozastavuje ruské účty

Společnost Dapper Labs, která se zabývá vývojem blockchainu Flow, pozastavila ruské účty poté, co Evropská unie zavedla nové sankce proti Rusku a jeho občanům. Nejnovější soubor sankcí EU vůči Rusku, oznámený 6. října, stanoví úplný zákaz poskytování peněženek, účtů a služeb úschovy kryptoaktiv bez ohledu na celkovou hodnotu aktiv.

V návaznosti na oznámení sankcí společnost Dapper uvedla, že účty s vazbami na Rusko již nebudou moci prodávat, nakupovat ani darovat nezaměnitelné tokeny (NFT), vybírat prostředky ze svých účtů ani navyšovat jejich zůstatky, a prohlásila:

“Nyní je zakázáno poskytovat peněženky s kryptoaktivy, účty nebo služby úschovy jakékoli hodnoty účtům s vazbami na Rusko, a to bez ohledu na výši peněženky.”

[3c]

CBDC, regulace

Indická centrální banka (RBI) se chystá vyzkoušet digitální měnu

“E-rupee” neboli digitální rupie poskytne další možnost k aktuálně dostupným formám peněz. V podstatě se neliší od bankovek, ale protože je digitální, bude pravděpodobně jednodušší, rychlejší a levnější,” uvádí se v koncepční zprávě centrální banky ze 7. října (pdf).

RBI pracuje na postupném zavádění digitální měny, ačkoli není stanoven žádný termín.

“V současné době stojíme v čele přelomového kroku ve vývoji měny, který rozhodujícím způsobem změní samotnou povahu peněz a jejich funkce,”

– uvedla RBI.

E-rupee bude uvolněna ve dvou formách: velkoobchodní pro mezibankovní zúčtování a maloobchodní pro veřejnost. Přestože je vydává RBI, komerční banky mohou digitální měnu dále distribuovat. [4a]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img