Bank of America: 75 % mladých Američanů chce diverzifikovat portfolio pomocí kryptoměn

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle nejnovějšího průzkumu finančního gigantu Bank of America (BoA) chce 75 % mladých investorů ze Spojených států amerických diverzifikovat svá portfolia pomocí kryptoměn. Co dalšího se uvádí v průzkumu Bank of America?

Bank of America – mileniálové chtějí diverzifikovat portfolia pomocí digitálních aktiv

Podle nejnovějšího průzkumu finančního giganta BoA se více 3/4 dotázaných investorů ve věku od 21 do 42 let domnívá, že nelze dosáhnout vyšších výnosů skrze tradičních finanční trhy. Kryptoměny jsou tak mezi mladými populární.

Prezidentka Private Bank of Bank of America, Katy Know, v nedávném příspěvku uvedla:

Plánování bohatství je ze své podstaty vícegenerační. Jak vidíme v rodinách našich klientů, finanční chování a hodnoty se formují v raném věku a žijí dále v dědictví předávané z jedné generace na druhou. Tato zjištění průzkumu poukazují na větší roli, kterou hrají bohatí poradci a odvětví finančních služeb při pomoci rodinám při přechodu k bohatství a naplňování potřeb příští generace.

Jak vyplývá i z dalších průzkumů, mladší generace je silně nakloněna kryptoměn více než starší generace. Průzkum Bank of America se zaměřil pouze na věkové rozpětí od 21 do 42 let.

Dotázaní v průzkumu uvedli, že v portfoliu by neměly chybět alternativní finanční nástroje, jako jsou kryptoměny, komodity či nemovitosti. Tradiční akcie a dluhopisy podle dotázaných nemůžou zaručit budoucí zisky, uvádí průzkum. V minulém roce například mnoho mladých lidí z USA uvedlo, že by rádi dostávali výplatu v kryptoměnách.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 19 521 USD dle KMC.

Závěr

Před nedávnem byl zveřejněn průzkum společnosti Bankrate, který uvedl, že popularita kryptoměn mezi mileniály v USA mírně klesla. Ukazuje se však, že zájem o kryptoměny je mezi mladými investory stále velmi vysoký.

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na sociální sítě. Na celou zprávu finanční společnosti Bank of America se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img