24.10.2022 Tržní přehled pro Bitcoin a &P500 – Rozhodující týden pro akciové indexy začíná

4.8
(5)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu a přejeme hezký začátek nového týdne. Podíváme se na nejvíce volatilní altcoiny, novinky na světových trzích a obzvlášť na kryptoměnovém trhu.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Během víkendu Bitcoin předvedl růst na hladinu téměř 19 700 USD. Velkou část tohoto růstu dnes zase umazal. Aktuálně se pohybuje kolem hladiny 19 400 USD. Kryptoměnový trh zatím zůstává stabilní. Většina altcoinů předvádí pohyby v jednotkách procent a vyčkávají na udání trendu nejznámější kryptoměnou.

Akciové indexy vyčkávají – rozhodující výsledkový týden

Tento týden reportují výsledky velké technologické společnosti z indexů S&P500 a NASDAQ. Můžeme se těšit na zveřejnění informací od společnosti skupiny FAANG, Amerických energetických společností a medicínských firem. Ve středu a pátek stručně shrneme výsledky a to jak by mohly ovlivňovat další směrování trhů.

Novinky a očekávané informace ze světa

1) V Číně proběhl o víkendu opětovný výběr vůdce Čínské komunistické strany. Prezident Xi Jinping obhájil post po třetí v řadě. Můžeme tedy předpokládat, že rétorika a směrování Čínské politiky vůči kryptoměnám zůstane ve stejném duchu jako doteď. S ohledem na sjezd komunistické strany bude Čína tento týden opožděně zveřejňovat HDP.

2) Ve Spojených státech se diskutuje o dalším zvyšování úrokových sazeb pro následující rok. Americká centrální banka FED je “Data dependent” tzn. musí reagovat na průběžná data, která získává z trhu.
Tempo zvyšování zřejmě bude postupně klesat, avšak na základě míry inflace a nezaměstnanosti.
(Nezaměstnanost je v US aktuálně velmi nízká a poskytuje další prostor pro zvyšování sazeb).
Do konce roku trh očekává zvedání sazeb přibližně na 4,42%. (Listopad navýšení o 0,75 % // Prosinec zatím o 0,5 %). Spojené státy budou tento týden ve čtvrtek také zveřejňovat HDP.

Dolarový index narazil na rezistenci a vyčkává

Dolarový index v pátek potřetí narazil na růstové rezistenční pásmo, kde došlo k opětovnému zamítnutí. Momentálně se drží úrovně 112,4 bodů. Předpokládám, že tento týden bude trh vyčkávat na zveřejnění výsledků a uvidíme spíše nerozhodný pohyb do strany. Akciové indexy by mohly dostat prostor pro další malý růst.

Kolik dalšího prostoru pro růst má Index S&P500?

V pátek Index S&P500 rostl o +3 %. Na aktuální hodnotě 3752 bodů je již +7,56 % nad lokálním dnem. Pokud budou zveřejněné výsledky firem tento týden pozitivní, je možný růst až po rezistenci ve formě EMA 55 a zóny 3750-3900 bodů. (EMA = Exponenciální klouzavý průměr 55 dní).

Bitcoin s minimální volatilitou

Bitcoin přes víkend vystoupal až na úroveň 19 700 USD. Dnes v noci však velkou část růstu smazal a obchoduje se kolem hladiny 19 400 USD. Altcoiny na to reagovali povětšinou malým růstem v jednotkách procent. Na denním grafu přetrvává pod rezistencí ve formě EMA 55 a downtrendovou liní trojúhelníku. Týdenní graf níže však zobrazuje možný breakout směrem vzhůru z trojúhelníku. Hodnotím to spíše jako optické zkreslení bez podpory volume a price action.
Počkejme si raději na zprávy tohoto týdne a reakci akciových trhů než budeme přehnaně nadšený.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img