Kryptoinvestoři: Téměř 70 % z nich se stále považuje za potenciální miliardáře

3.7
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoinvestoři: Podle nedávné studie je zbohatnutí na kryptoměnách stále snem. Sotva se krypto vymanilo z krize, zdá se, že jeho investoři stále sní o nějakém tom Lamborghini nebo luxusních hodinkách. Neseno postavami miliardářů, kteří začínali z ničeho, jako jsou CZ nebo Elon Musk, toto odvětví stále přitahuje mnoho jedinců, kteří chtějí věřit, že megabohatství je v jejich hvězdách.

Investoři do kryptoměn stále sní

Minulý měsíc byla provedena studie Thought Leadership Practice společnosti Harris Poll. Téměř 70 % dotázaných investorů z krypto sféry věří, že by se díky tomuto odvětví mohli stát miliardáři. Dotazováni byli vybraní z více než 1 900 jednotlivců všech generací.

Mezi uživateli, kteří tvrdili, že by jim kryptoinvestice mohla vydělat miliardy, byla většina z mladších generací – mileniálů nebo generace Z.

Tato studie naznačuje, že mladší generace by se tváří v tvář selhávajícímu ekonomickému systému s větší pravděpodobností obrátily na krypto.

Podle průzkumu společnosti Capitalize by navíc jednotlivci z těchto dvou generací s větší pravděpodobností uvažovali o investování do kryptoaktiv za účelem financování svého důchodu.

Kryptoinvestoři: Špatné pro odvětví

Výsledky průzkumu Thought Leadership Practice společnosti Harris Poll by nám o kryptoinvestování mohly říci dvě věci. Na jedné straně mladí lidé přestávají důvěřovat současným mainstreamovým finančním systémům.

Na druhé straně je myšlenka zbohatnutí díky digitálním měnám stále aktuální. Velcí finančníci, jako je Robert Kyosaki, který obhajuje bitcoinové bohatství, takové sny nadále prosazují.

Uvnitř tohoto odvětví existuje rozdělení. Někteří chtějí eliminovat spekulace, a to i přesto, že investoři nadále považují kryptoměny za způsob, jak vydělat peníze. Tato situace může uživatele nalákat do Ponziho schémat nebo jiných podvodů slibujících velké měsíční výnosy.

FatMan díky svému falešnému experimentování již tento týden tento jev prokázal.

Spekulace mohou vést ke krizové situaci v odvětví, ale také ke ztrátě důvěry investorů. Každý krach kryptoměn také dělá tomuto odvětví špatné jméno.

Nadcházející The Merge etherea by tento jev mohlo jen umocnit. Díky komunitě, která touží po tom, aby ETH získalo na hodnotě, by projekt mohl přilákat nové investory, kteří se zajímají pouze o zisk.

Závěr

A jak to máte vy? Také sníte, že budete pohádkově bohatí, když budete dobře investovat? Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
FC Slaboj Višněhrad

Tak proč ne: Na přelomu října a listopadu 1923 měl skoro každý občan doma alespoň několik biliónů marek. Počátkem listopadu stál dvoukilový chléb 420 miliard marek, když ještě před několika dny byl za “pouhých” 130 miliard… 😀

spot_img