Které země jsou z hlediska zdanění kryptoměn nejhorší, a které naopak nejlepší

5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Globální pravidla zdanění kryptoměn se mezi zeměmi výrazně liší a některé jurisdikce zavedly pro své obyvatele extrémně přísné zásady pro zdanění kryptoměn.

Daňový žebříček kryptoanalytické firmy Coincub, zveřejněný ve čtvrtek, poukazuje na země, které jsou méně příznivé pro investory do kryptoměn. Nejhůře je na tom Belgie, následuje Island, Izrael, Filipíny či Japonsko.

Belgie

V nové studii je Belgie označována jako nejhorší země na světě, pokud jde o zdanění kryptoměn pro rezidenty. Vyplývá to z interního žebříčku pokrývajícího daňové aspekty, jako jsou daně z příjmů z kryptoměn nebo z kapitálových zisků z kryptoměn.

Belgie je známá svou masivní 33% daní z kapitálových zisků z krypto transakcí a také uplatňuje na příjmy z profesionálních z krypto obchodů až 50% daň. Tato země přijala přísná pravidla pro zdanění kryptoměn již v roce 2017.

Island

Na Islandu podléhají jakékoli zisky z kryptoměn až do výše 7 000 USD dani pod 40 %, zatímco větší zisky podléhají zdanění 46 %, uvádí zpráva.

Izrael

V rámci izraelského daňového režimu podléhá prodej kryptoměn obvykle dani z kapitálových výnosů, která činí až 33 %. Na druhou stranu, pokud obchodování s kryptoměnami zahrnuje daň z příjmu z podnikání, může jít až o 50 %.

Filipíny

Na Filipínách není nutno odvádět žádná daň z příjmu z kryptoměn pod 4 500 USD, ale poté je jakýkoli příjem zdaněn až 35 %. Vláda země také diskutuje o nových daních z kryptoměn do roku 2024, což vyvolává obavy, že Manila může následovat indický příklad a uvalit 30% rovnou daň na veškerý příjem z kryptoměn.

Japonsko

Japonsko uzavírá top 5 nejhorších zemí pro zdanění kryptoměn pro rezidenty v žebříčku Coincubu. Země má progresivní daňový systém pro různé druhy příjmů. Sazba daně se pohybuje od 5 % do 45 % v závislosti na výši celkových zisků.

Mezi dalšími přísnými krypto-daňovými ekonomikami Coincub zmínil země jako Indie, Rakousko, Spojené státy americké, Norsko, Dánsko a Francie.

Země daňově přátelské ke kryptu

Na druhou stranu studie poukázala na řadu zemí, které poskytují občanům daňově efektivní pobídky a mají mnohem příznivější kryptodaňové politiky. Podle žebříčku je nejlepším místem pro investory do kryptoměn Německo, protože kdokoli, kdo drží kryptoměnu minimálně rok, nebude platit žádnou daň z kapitálových výnosů z prodeje nebo konverze dané kryptoměny. Mezi další kryptodaňově přátelské země patří Itálie, Švýcarsko, Singapur a Slovinsko.

Coincub navíc zmínil klasické daňové ráje nebo země, které zahraničním podnikům a jednotlivcům nabízejí minimální nebo žádnou daňovou povinnost za jejich finanční vklady, kde krypto není výjimkou. Mezi nimi studie uváděla Bahamy, Bermudy, Bělorusko, Spojené arabské emiráty, Středoafrickou republiku, Lichtenštejnsko a další.

Závěr

Coincub zdůraznil, že zdanění kryptoměn se velmi rychle mění, protože se pravidelně objevují nové předpisy. Firma také poznamenala, že existuje stále větší počet zemí, které uplatňují paušální daňové sazby na zisky pro jednotlivce s cílem zjednodušit vybírání daní.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
dano

no ani na Slovensku sa nemusíme hanbiť za 39% daň 😀

spot_img