Buterin: Lidé chtějí ethereové domény .eth

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se před nedávném zeptal ethereové komunity, zda mají zájem o domény .eth a za jakou cenu jsou ochotni si doménu pořídit. Výsledek je velmi překvapující.

Buterin a popularita domén .eth

Legendární spoluzakladatel Etherea Vitalik Buterin se před nedávnem zeptal na Twitteru svých 4,2 milionů sledujících fanoušků, co si myslí o doméně .eth a jakou cenu jsou fanoušci ochotni zaplatit za vlastnictví po dobu 100 let.

Necelých 50 % z 91 130 respondentů uvedlo, že za tuto doménu by zaplatilo pod 100 amerických dolarů. Jeden z respondentů dokonce uvedl, že výsledek lze očekávat, jelikož lidé vždy chtějí nejlevnější způsob, jak přijít k velkým výnosům.

Podle některých uživatelů by náklady na .eth měly růst exponenciálně. Výsledek jistě nepřekvapil ani samotného Vitalika Buterina. Ve světě jsou však již ethereové adresy nabízeny.

Na portálu Ethereum Name Service (ENS) došlo v říjnu minulého roku k prodeji domény .eth za 420 etherea, což v té době odpovídalo zhruba 1,5 milionů amerických dolarů. K druhému největšímu prodeji došlo v červenci letošního roku za 300 ETH.

Hlavní vývojář ENS Nick Johnson se k nárůstu popularity ethereových domén vyjádřil následovně:

„ENS dosáhl kritického množství povědomí a přijetí. Většina adres podporuje názvy ENS, takže faktor použitelnosti je významný.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 18 889 USD dle KMC, cena ETH se pohybuje okolo 1 545 USD.

Závěr

S rostoucí popularitou kryptoměn ve světě roste také zájem o kryptoměnové domény. Co si o kryptoměnových doménách myslíte vy? Uvažovali byste o .eth doméně? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lukáš
Hodnocení článku :
     

Já bych spíš potřeboval doménu .btc

Reklama: