[Odpolední zprávy] • Krypto influencer vybral a následně vrátil 100 tisíc dolarů od investorů ve falešném schématu • a další články

0
(0)

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Od chvíle, kdy bitcoin na konci minulého měsíce ztratil kýženou hranici 20 000 USD, zůstával relativně klidný a došlo k několika neúspěšným pokusům o znovuzískání této úrovně. Poslední takový příklad přišel včera, kdy BTC vypumpoval na denní maximum 20 300 USD. Tam však neuspěl a rychle se vrátil pod ni.

Situace se zhoršila v posledních 18 hodinách, kdy se kryptoměna propadla o více než 1 000 dolarů. V důsledku toho jsme před několika hodinami mohli vidět propad na šestitýdenní minimum těsně nad 18 500 USD.

Většina altcoinů se včera pohybovala v zelených číslech, zejména ty s jakoukoli vazbou na ethereum, protože humbuk kolem sloučení a upgradu Bellatrix, posunul druhou největší kryptoměnu na sever na několikadenní maximum.

Nicméně krajina s alty se za posledních 24 hodin poměrně drasticky změnila. ETH nyní patří mezi nejpodstatnější poražené s 9% denním propadem. V důsledku toho aktivum bojuje o udržení se nad 1 500 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Bitcoin testuje klíčovou strukturu, krůček od propasti

Přehled trhu: Připravuje se Bitcoin na velký pohyb?

Kryptoměny, metaverse, NFT

Nová britská premiérka a ministr financí již dříve podpořili kryptoměny a blockchain

Nová britská premiérka Liz Truss jmenovala Kwasiho Kwartenga, bývalého šéfa britského ministerstva pro obchod, energetiku a průmyslovou strategii, novým ministrem financí a pověřila ho rozhodnutími, která budou mít dopad na britský i globální trh s kryptoměnami.

Bývalý ministr financí Rishi Sunak byl zastáncem technologií kryptoaktiv a před svou červencovou rezignací uvedl plány na podporu země jako “globálního centra pro technologie kryptoaktiv”. Zůstává nejasné, do jaké míry Kwarteng sdílí Sunakův názor na digitální aktiva.

Nová britská premiérka se ke kryptoaktivům zatím příliš nevyjadřovala, ale již v roce 2018, v době, kdy byla hlavní tajemnicí ministerstva financí, Truss na Twitteru napsala:

“Měli bychom přivítat kryptoměny způsobem, který neomezuje jejich potenciál.”

Kwarteng, nový kancléř státní pokladny a syn ghanských přistěhovalců, bude mít plné ruce práce s ekonomikou, která se potýká se 40letou inflací a které mnozí odborníci předpovídají, že se ještě letos dostane do recese. [2a]

Počet přihlášek ochranných známek na krypto v letošním roce přesáhl 3 600 v roce 2021

Celé kryptografické prostředí se po většinu loňského roku a v roce 2022 potýkalo s problémy. Expanze odvětví se však ani v nejmenším nezpomalila. V poslední době bylo podáno přibližně 4 000 přihlášek ochranných známek spojených s krypto a metaverse.

Michael Kondoudis, právník zabývající se ochrannými známkami a patenty, v nedávných tweetech uvedl, že počet ochranných známek souvisejících s kryptoměnami v posledních několika měsících prudce vzrostl.

Od ledna do srpna bylo podle tweetu podáno 3 600 žádostí o ochrannou známku pro kryptoměny. To je o 2,3 % více než 3 516 přihlášek v loňském roce. Kryptografické odvětví však nezaznamenalo nejvyšší nárůst počtu ochranných známek. Podle posledních tweetů zaznamenaly největší nárůst NFT, neboli nezaměnitelné tokeny. [2b]

Krypto influencer vybral a následně vrátil 100 tisíc dolarů od investorů ve falešném schématu

Krypto influencer Fatman Terra představil na Twitteru vlastní falešné investiční schéma, a okamžitě našel ochotné investory, ve snaze poučit lidi o podvodech v tomto odvětví.

“Za dvě hodiny jsem dostal přes sto DM,”

– uvedl na Twitteru s tím, že 99 % kryptoprojektů jsou podvody, jejichž cílem je obohatit jejich zakladatele. Uvedl, že vybral přes 100 000 USD prostřednictvím 3,45 BTC z Twitteru a 2 BTC z Discordu. Uvedl, že všechny získané peníze vrátil.

Při propagaci svého falešného investičního schématu neuvedl ani název fondu, ani nepopsal, o jaký obchod se jedná a odkud pochází výnos. Lidé však přesto investovali.

“Chci všem v krypto světě vyslat jasný a důrazný vzkaz – každý, kdo vám nabízí peníze zdarma, lže. Jednoduše neexistují,”

– řekl. [2c]

Banky, burzy, firmy

Aave hlasuje o pozastavení výpůjček ETH

Aave odhlasovala pozastavení výpůjček etherea před The Merge v hlasování, které získalo většinu 77,87 % hlasů pro. V návrhu na správu bylo uvedeno:

“Návrh na pozastavení výpůjček ETH v období předcházejícím The Merge. Před The Merge čelí protokol Aave riziku vysokého využití na trhu ETH. Dočasné pozastavení výpůjček ETH toto riziko vysokého využití zmírní.”

V návrhu se uvádí, že motivací pro tento krok je ochrana před “vysokým využitím na trhu ETH”. Existovala obava, že by to bylo způsobeno “uživateli, kteří by potenciálně těžili z forknutého PoW ETH (ETHW) tím, že by si ETH půjčovali před The Merge”. [3a]

CBDC, regulace

Zpráva: RBI žádá 4 státní banky, aby otestovaly digitální rupii a jedná s fintech

Indická centrální banka Reserve Bank of India požádala čtyři státní banky, aby otestovaly digitální měnu centrální banky (CBDC), která má být spuštěna v tomto finančním roce, a to i přesto, že centrální banka usiluje o zákaz obchodování s kryptoměnami v zemi.

RBI vybrala State Bank of India, Punjab National Bank, Union Bank of India a Bank of Baroda “pro interní provoz pilotního projektu”, informovala místní média s odvoláním na nejmenované zdroje.

Současně RBI jedná o digitální rupii s několika finančně technologickými (fintech) společnostmi, včetně americké FIS (Fidelity National Information Services).
FIS radí řadě centrálních bank v otázkách včetně úročených CBDC a přeshraničních CBDC plateb, uvedla média s odkazem na Julii Demidovou, senior ředitelku FIS. FIS již spolupracuje s RBI a toto spojení by mohlo být rozšířeno na experimentální možnosti CBDC, uvedla Demidova ve zprávě. [4a]

Poradce Ripple upozorňuje na “další oznámení o CBDC v příštích několika týdnech”

Společnost Ripple možná brzy představí pozitivní vývoj ve svých projektech digitální měny centrální banky (CBDC) poté, co poradce společnosti Ripple pro CBDC Antony Welfare naznačil, že přijdou další oznámení.

Kryptoinfluencer Sentosumosaba 6. září na Twitteru sdílel, že Ripple je uprostřed několika pilotních programů CBDC, včetně jednoho v Bhútánu a druhého na Palau.

Hlavní poradce Ripple Welfare, který má na starosti CBDC Europe a Global Partnerships, odpověděl ve stejném vlákně a poškádlil, že by mohlo dojít k “dalším oznámením” v “několika příštích týdnech”.

Společnost je stále aktivnější ve vývoji digitálních měn centrálních bank od března 2021, kdy pilotně uvedla do provozu soukromou verzi XRP Ledger, která poskytuje centrálním bankám platformu pro bezpečné vydávání CBDC. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1

“každý, kdo vám nabízí peníze zdarma, lže.”
Drtivou většinou je to fakt pravda, ale jsou vzácné vyjímky, třeba projekt Brave Browser, který za browsení doslova rozdává svůj token, ten se pak dá jednoduše směnit třeba na euro, pak na kačky a pak za to můžete jít třeba na pivo 🍺😀👍 Takže bych spíše řekl, že “každý, kdo vám nabízí HODNĚ peněz zdarma, lže.”

spot_img