07.09.22 Analýza BTC/USD – Bitcoin testuje klíčovou strukturu, krůček od propasti

5
(10)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) se konečně pohnul a ten pohyb byl přesně takový, jak jsem předpokládal – tím se nijak nechlubím, supportní pásma pro kurz zkrátka fungují jako magnet. Po mnohadenní konsolidaci, kdy se kurz prakticky nikam nedostal, máme konečně něco, z čeho lze zase vycházet.

A právě to plné otestování poptávkové struktury je pro nás to nejzásadnější. Ubrání býci pásmo? Jak dlouho jim to bude trvat, než se kurz odrazí? Nebo naopak slítneme mnohem hlouběji? Na to si musíme počkat. Logicky býci už v těchto chvílích vidí velkou příležitost, protože de facto testujeme roční low.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Takže Bitcoin se propadl asi o 6 %. To není žádný velký pohyb, ale vzhledem k té předešlé okurkovce je to vážně vysvobození. Po mnoho dnů se nic nedělo a ten čerstvý pohyb mi proto udělal radost.

Hlavně jsme konečně otestovali tu poptávkovou strukturu. A to plně otestovali. Díky plnému otestování můžeme nyní sledovat, jak trh bude reagovat. Proto se podrobně podívejte na průběh kurzu BTC z června až července. Jak kurz reagoval kolem těch 19 000 USD. Vidíte ten rozdíl? Ta čerstvá červená svíce zavřela v plné podobě bez spodního knotu a objemy jsou téměř stejné jako 8. července. Čili tu žádný úspěch býků vůbec nevidím.

BTC

Je to ale vůbec první plné otestování od 13. července. Proto je třeba se teď soustředit na to, jak zavřou následující denní svíce. Sledujte jejich podobu, samozřejmě ve spojitosti s objemy. Jednoduše řečeno chceme před sebou vidět, pokud jste býci, pokusy o odraz. Dlouhé spodní knoty u svíček.

Naopak medvědi vyhlížejí logicky průlom, ale ten nemusí být hned. Kurz klidně může na supportu konsolidovat a klidně dojde i k malým pokusům o odraz. Jestli každopádně hladina padne, další zastávka je pro BTC na 16 000 USD.

Když se koukneme na indikátor RSI, testujeme hraničních 30 bodů. Řečená úroveň funguje jako support, ale nedával bych tomu nějak velkou váhu. Nejsou tu žádné divergence a ani nejsme v tak hlubokých přeprodaných hodnotách jako tomu bylo v červnu.

Závěrem

Bitcoin udělal to, na co jsme pár týdnů trpělivě čekali. Price action není vlastně nic jiného, než nové informace pro analytika. A price action z následujících dnů může být díky tomu zásadní. Určitě se proto vyplatí vývoj bedlivě sledovat. Možná ani nebudeme muset čekat až do přelomu září/října.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Denisa
Hodnocení článku :
     

👍

Pedro

Jdeme na 14,5 tam budu kupovat

LHTS

Ve stredu jsem prikupoval za 18,5tis. Preferuji jistotu byt v trhu nez nepravdepodobny scenar. Srovnejte nakupy v tabulce.

Poslední editace 1 rok před přes LHTS
Petr Hejlek
Hodnocení článku :
     

Díky za fajn rozbor! Osobně cítím blížící se citelnější pokles a potenciálně solidní možnost dokupu.

Stephanos

BTC se dneska prakticky nehnul z místa, ale překvapil mě dnes docela prudký růst akciových indexů. On to ale může být jen bull trap, protože Nasdaq i S&P 500 včera klesly k silnému supportu. Zdánlivý odraz od něj udělá dojem vytvoření vyššího low a naivkové naskáčou, že už jdeme do uptrendu, a pak sešup dolů. Jen mě udivuje, že je BTC už tak chcíplé, že se o tuhle habaďůru ani nepokouší. Ta rezignace býků už je do očí bijící.

Stephanos

Jen jsem to dopsal a BTC se konečně začal hýbat a zpoždění dohánět. Inu, nemá se chválit dne před večerem. 🙂

Aanbreek

Jednou to, že se trefíte i vy, přijít muselo 😁

JirkaB
Hodnocení článku :
     

No s těmi divergencemi to byl asi překlep, ne? Ty tam jsou zatim od H1 až po D1. Chybí už jen na týdnu, což by přišlo s novým LOW.

spot_img