[Odpolední zprávy] • Japonský premiér oznámil investice do NFT a metaverse • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítáme vás u dalšího přehledu kryptozpráv:

TRHY

Poprvé od 17. září uzavřel bitcoin, jednička podle celkové tržní kapitalizace, denní svíčku nad 20 000 USD. Jedná se o jednu z nejdůležitějších úrovní, i když je součástí většího obchodního rozpětí mezi 18 a 24 000 USD, ve kterém BTC zřejmě na delší dobu uvízl. Za zmínku také stojí, že se jednalo o nejvyšší denní uzavření za posledních zhruba 24 dní.

To je pozitivní znamení, přestože globální makroekonomická situace zůstává i nadále nejistá. Cenovka 20 000 USD je hlavní psychologická a technická úroveň, a pokud se cena dokáže udržet nad ní, mohlo by to otevřít cestu k dalšímu růstu.

V současné době se však BTC obchoduje na úrovni kolem 20 080 USD a je důležité zjistit, zda se tento nově objevený býčí impuls udrží.

Altcoiny se také obchodují v zelených číslech, ale většina nárůstů není tak výrazná. Z deseti největších kryptoměn podle tržní kapitalizace vedou ripple (XRP) a dogecoin (DOGE) se ziskem 3,6 %, resp. 6,2 %. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Průraz downtrendové čáry? Trhy sází na Fed

Kryptoměny, metaverse, NFT

Japonský premiér oznámil rozšíření NFT a metaverse

Japonský premiér Fumio Kišida v pondělí ve svém politickém projevu oznámil plány na rozšíření investic do nezaměnitelných tokenů (NFT) a metaverse. Podle úřadu japonského premiéra Kišida uvedl, že země bude dále investovat do digitální transformace a rozšíří využívání služeb Web3.

Jeho projev navazuje na rostoucí snahy Japonska o využití technologie blockchain. Minulý měsíc japonská vláda udělila NFT sedmi starostům za jejich úspěchy při využívání digitálních technologií k řešení problémů.

Kišida, který nastoupil do funkce v roce 2021, označil rozvoj Webu3 za jeden z pilířů ekonomické reformy. V červenci letošního roku japonské ministerstvo hospodářství, obchodu a průmyslu vytvořilo „Úřad pro podporu politiky Webu 3.0“, který má zdokonalit systém zkoumající podnikatelské prostředí pro firmy založené na blockchainu. [2a]

Discord server Beepla zneužili hackeři při pokusu o odčerpání peněženek

Na začátku tohoto roku byla Beepleova komunita napadena prostřednictvím Twitteru, přičemž tento útok vedl k napadení umělcova účtu a jeho zneužití k propagaci krypto podvodu, který nepozorné uživatele přesměroval na podvodnou stránku předstírající, že je oficiální stránkou Beepleovy spolupráce s Louis Vuitton.

Tento podvod bohužel vedl k odcizení kryptoměn a NFT v hodnotě více než 438 tisíc dolarů od nic netušících fanoušků umělce. Jakmile Beeple znovu získal přístup ke svému účtu, varoval svou komunitu, aby nevěřila ničemu, co se zdá být příliš dobré na to, aby to byla pravda.

Beepleova komunita se stala terčem podvodníků také v listopadu 2021, kdy došlo k útoku, při němž byl hacknut účet správce Discordu a použit k propagaci falešného dropu NFT. [2b]

Banky, burzy, firmy

Fond Three Arrows Capital stěhuje více než 300 NFT na novou adresu

Starry Night Capital, fond zaměřený na nezaměnitelné tokeny (NFT), který založili spoluzakladatelé nyní zkrachovalého hedgeového fondu Three Arrows Capital (3AC), podle zpráv přesunul více než 300 NFT ze své adresy.

Starry Night Capital založili v loňském roce Su Zhu a Kyle Davies a pseudonymní sběratel NFT Vincent Van Dough. Fond tehdy plánoval investovat výhradně do „nejžádanějších“ NFT na trhu.

Poskytovatel blockchainových dat Nansen 4. října na Twitteru poznamenal, že NFT byly údajně přesunuty z peněženky spojené s fondem, včetně „Pepe the Frog NFT Genesis“, který se v říjnu loňského roku prodal za 1 000 ETH v tehdejší hodnotě 3,5 milionu dolarů. [3a]

Spoluzakladatel společnosti Anchorage vidí „spoustu příležitostí“ při expanzi do Asie

Spoluzakladatel a prezident společnosti Anchorage Digital Diogo Mónica věří, že v Asii je obrovská příležitost pro institucionální investory, a 5. října oznámil „významné rozšíření“ své platformy do tohoto regionu.

V rozhovoru Mónica uvedl, že si společnost vybrala Singapur jako „odrazový můstek“ na širší asijský trh, protože tato země se stala centrem pro krypto společnosti a má silné regulační prostředí. Anchorage v současné době provádí proces podávání žádostí u Monetary Authority of Singapore (MAS), centrální banky městského státu.

„Jde o to, abychom byli v režimu, který je ke kryptoměnám přátelský a ve kterém chtějí společnosti podnikat. Jsme pouze institucionální, instituce se chystají do Singapuru, takže je následujeme.“

Mónica však uvedl, že po rozhovorech s tamními regulátory vidí „spoustu příležitostí“ také na thajském, indonéském, japonském a jihokorejském trhu s kryptoměnami, i když očekává, že společnost bude potřebovat větší místní zastoupení. [3b]

Coinbase expanduje do Austrálie a v následujících měsících se zaměří na instituce

Kryptoburza Coinbase se sídlem ve Spojených státech rozšíří své služby v Austrálii, kde spustí místní subjekt a aktualizovanou sadu služeb pro retailové kryptoobchodníky, což naznačuje, že brzy budou následovat institucionální produkty.

V rozhovoru Nana Murugesan, viceprezident společnosti Coinbase pro mezinárodní a obchodní rozvoj, uvedl, že budování během medvědích trhů se „během býčího období velmi vyplatilo“, a je přesvědčen o tom, co vidí na místním trhu.

Murugesan vysvětluje, že „základní signály“, jako je místní povědomí o kryptoměnách a lidé, kteří je považují za budoucnost financí, jsou v Austrálii „tak nějak na stejné nebo dokonce lepší úrovni“ ve srovnání s USA a dalšími trhy.

Murugesan vysvětluje, že se začalo s budováním lokalizované infrastruktury, založením místního subjektu Coinbase Australia Pty Ltd a získáním registrace k poskytování služeb směny digitálních měn u Australian Transaction Reports and Analysis Centre (AUSTRAC), což je finanční zpravodajská agentura země. [3c]

CBDC, regulace

Bývalý předseda SEC Jay Clayton říká, že regulace kryptoměn musí začít u stablecoinů

Bývalý šéf americké Komise pro cenné papíry (SEC) říká, že nejlepším místem, kde začít regulovat kryptoměny, je sektor stablecoinů. V novém rozhovoru pro CNBC bývalý předseda SEC Jay Clayton hovoří o tom, jak by mohla vypadat regulace aplikovaná na rodící se oblast krypto technologií.

„Myslím, že je velmi dobře, že se FSOC (Rada pro dohled nad finanční stabilitou) schází. Kryptoměny neboli digitální aktiva se rozprostírají v jurisdikci mnoha skupin. Jsme svědky toho, že vstupují do místnosti a říkají: ‚Kde je to ve vaší oblasti? Kde je to v mé oblasti? Kde potřebujeme další pokyny nebo legislativu?“. To je, myslím, první krok.“

Tento týden FSOC vydala zprávu o kryptoaktivách a jejich potenciálu negativně ovlivnit stabilitu tradiční finanční infrastruktury USA. Vzhledem k jejich významu Clayton říká, že stablecoiny by mohly být „nízko visícím ovocem“ tohoto odvětví a že pohled na tento sektor je nejlepším prvním krokem pro regulaci kryptoaktiv. [4a]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: