Youtuber JJ Olatunji: “Bitcoin je budoucnost”

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Významná hvězda YouTube JJ Olatunji patří do skupiny kryptoinvestorů, kteří během posledního krachu Bitcoinu (BTC) vydělali i ztratili spoustu peněz. Nejnovější rozhovor tohoto influencera se sídlem ve Spojeném království však ukázal jeho pokračující podporu a víru v ekosystém Bitcoinu.

Kontrast mezi fiat a BTC

V odpovědi na hypotetickou otázku “kdybyste byl premiérem” se KSI alias Olajide Olayinka Williams “JJ” Olatunji podělil o svůj zájem “dát každému Bitcoin v hodnotě 100 liber” ve formě stimulačního balíčku. S tvrzením, že podporuje kryptografický ekosystém, JJ Olatunji uvedl:

“Myslím, že Bitcoin je budoucnost. Určitě to bude dlouhodobé, ale za deset let se lidé, kteří do něj investovali, budou smát.”

YouTuber také dal do kontrastu probíhající inflaci fiat měny a cenu Bitcoinu díky tradiční praxi tištění peněz. Toto tvrzení dále posílil prohlášením, že “nemůžete zvýšit množství Bitcoinu, a to má hodnotu”.

Růst a pád

Již dříve JJ Olatunji investoval do kryptoměn, včetně Bitcoinu, 2 miliony liber, které na svém vrcholu vzrostly na 7 milionů liber. Při zveřejnění incidentu však tvrdil, že o vše přišel, protože digitální aktiva “se zlikvidovala kvůli pádu Bitcoinu”. Dodal:

“Je to věc na dlouhou trať a já jsem tady kvůli té cestě.”

Influencer také uvedl, že široká veřejnost nemůže předvídat růstový potenciál Bitcoinu a řídí se strategií “dostat se dovnitř a ven”. Při vzpomínce na své předchozí kryptoinvestice JJ Olatunji tvrdí, že plně rozumí kryptoprostoru, a jako hlavní příčinu svých ztrát viní “nadměrné využívání pákového efektu”.

Burzy se snaží pomáhat

Kryptoburzy po celém světě se zasadily o změnu narativu o kryptoměnách jako o rizikovém obchodu. Jedním z prvních kroků v tomto směru bylo drastické snížení pákového efektu. Významná kryptoburza FTX oznámila plán na omezení rizikového obchodování snížením maximální páky na 20x, což představuje pokles o více než 80 %.

Pod záminkou zodpovědného obchodování generální ředitel FTX a kryptomiliardář Sam Bankman-Fried tvrdil, že vysoká páka vede k tomu, že obchodníci přicházejí o svá kryptoaktiva již při prvních obchodech. Po jeho vzoru nedávno zavedly omezení vyšší finanční páky i další krypto burzy, například Huobi Global. Také Binance zavedla pro své nové uživatele limit 20x pákového efektu a do budoucna plánuje, že se stane normou i pro stávající uživatele.

Závěr

JJ Olatunji nejspíše nebude tak známý u nás, ale nejedná se jednoho z youtuberů nebo influencerů, kteří toxicky propagují shitcoiny. Máte na BTC také takový názor?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: