[Odpolední zprávy] • Indičtí olympijští medailisté dostanou zdarma kryptoměny • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

BTC se v 24hodinovém měřítku pohybuje v zelených číslech. Kryptoměna se vydala na cestu, překonala hranici 40 000 USD a dostala se až na maximum 41 400 USD. Poté, co během několika hodin přidala více než 4 000 USD hodnoty, však mírně ustoupila a v současnosti se nachází těsně pod 41 000 USD.

Altcoiny se za posledních 24 hodin rovněž těšily z růstu, přičemž v čele stojí Ethereum. Síť stojící za druhou největší kryptoměnou včera prošla dlouho očekávaným London hardforkem a cena aktiva na to reagovala dobře.

Po propadu na 2 550 USD ETH prudce vzrostlo a přidalo přibližně 300 USD hodnoty. V důsledku toho se cena dostala až na 2 850 USD a zaznamenala tak nové dvouměsíční maximum. V současné době se obchoduje těsně pod 2 800 USD. [1]

Technická analýza: Altcoin Index a Shitcoin Index – jednoznačná snaha expandovat?

Přehled trhu: Bitcoin přes noc výrazně rostl, jsme již v bull marketu?

Kryptoměny

Úspěch London Hardfork dodal Vitaliku Buterinovi větší jistotu ohledně přechodu na Ethereum 2.0

Pouhý den po očekávaném upgradu blockchainu Etherea Buterin poznamenal, že tato událost připravila půdu pro přechod na ETH 2.0. Rovněž označil EIP-1559 jako „nejdůležitější část hardforku“.

O necelých 24 hodin později od upgradu jsou již patrné následky, neboť bylo zničeno více než 10 milionů v ETH. Vitalik Buterin se dále domnívá, že hardfork je „důkazem, že ekosystém Etherea je schopen provést významné změny“. Proto se tak cítí jistější ohledně nadcházejícího sloučení s ETH 2.0.

Přechod bude znamenat konec Etherea a jeho současného stavu jako proof of work blockchainové sítě. Místo toho zcela přejde na konsensuální algoritmus proof of stake, který by měl vyřešit některé z nejpalčivějších problémů, jako je škálovatelnost a předvídatelnost poplatků. [2a]

Indičtí olympijští medailisté dostanou zdarma kryptoměny

Indičtí sportovci, kteří získali medaile na olympijských hrách v Tokiu, dostali od indické krypto burzy Bitbns příslib bezplatných kryptoměn, uvádí zpráva deníku Economic Times.

Bitbns vytvoří systematické investiční plány denominované (SIP) v Bitcoinech a Ethereu v hodnotě přibližně 2 695 USD pro zlaté medailisty, 1 348 USD pro stříbrné medailisty a 674 USD pro bronzové medailisty.

Prostředky budou medailistům připsány na jejich účty a budou k nim mít přístup po absolvování postupů know-your-customer (KYC). SIP budou strukturovány na období 3 až 5 let. [2b]

Banky, burzy, firmy

Coinbase integruje Apple Pay a Google Pay pro krypto nákupy

Sanfranciská burza Coinbase oznámila, že bude integrovat Apple Pay a Google Pay, aby umožnila snadnější nákupy kryptoměn, jak se uvádí v příspěvku na blogu zveřejněném 6. srpna. Uživatelé nyní budou moci nakupovat aktiva na Coinbase pomocí platebních karet propojených s těmito dvěma platebními službami. V současné době je integrována pouze služba Apple Pay, ale integrace Google Pay by měla přijít později na podzim.

Burza také oznámila, že umožnila okamžité výběry až do výše 100 000 USD pomocí plateb v reálném čase (RTP). To umožňuje zákazníkům ve Spojených státech s propojenými bankovními účty okamžitě a bezpečně vyplatit až 100 000 USD na jednu transakci. Dříve trvalo několik dní, než byl výběr dokončen. [3a]

Prodejce Xiaomi v Portugalsku nyní přijímá BTC platby

Čínský výrobce elektroniky Xiaomi je nejnovější globální společností, která se zapojila do krypto průmyslu, protože jeho oficiální portugalský obchod nyní přijímá platby v kryptoměnách.

Mi Store Portugal, oficiální prodejce Xiaomi, ve středu na Facebooku oznámil, že nyní umožňuje zákazníkům nakupovat zařízení pomocí pěti kryptoměn, včetně BTC, Etherea (ETH), Tetheru (USDT), Dashe (DASH) a tokenu Utrust (UTK).

Nová možnost platby je umožněna díky partnerství s Utrust, evropskou platební platformou využívající blockchainovou technologii. [3b]

Binance uzavírá účty krypto derivátů pro nové uživatele v Hongkongu

Šéf burzy Binance Changpeng Zhao (často známý jako prostě CZ) právě na Twitteru oznámil, že Binance okamžitě zastaví otevírání nových účtů pro obchodování s krypto deriváty pro nové uživatele v Hongkongu.

Omezí také přístup k obchodování s krypto futures a dalšími deriváty pro majitele již existujících účtů.

Podle příspěvku na blogu, který CZ sdílel, mají stávající uživatelé v Hongkongu tři měsíce (90 dní) na to, aby uzavřeli své pozice v krypto futures, opcích a tokenech obchodovaných na páku a maržových produktech nabízených společností Binance.

Binance bude první velkou krypto burzou, která v Hongkongu sníží přístup k obchodování s krypto deriváty. Je to součást současné politiky burzy a jejího pevného odhodlání dodržovat předpisy.

Jak již dříve informovala média, hongkongský regulátor (místní Komise pro cenné papíry a futures) oznámil, že skupina Binance nemá licenci k výkonu jakékoli regulované činnosti v Hongkongu. [3c]

CBDC, Regulace

Biden zasadil ránu krypto průmyslu a podpořil plán na zdanění proof-of-stake

Bidenova administrativa překvapivě podpořila pozměňovací návrh k důležitému zákonu v americkém Senátu, který by na široký segment krypto průmyslu uvalil zatěžující nebo dokonce nesplnitelné daňové povinnosti.

Dotyčný pozměňovací návrh, který předložili senátoři Rob Portman (R-Oh) a Mark Warner (D-Va), by poskytl výjimku z povinnosti podávat daňové zprávy, ale pouze validátorům a vývojářům, kteří pracovali na sítích proof-of-work (PoW) – což by v podstatě zvýhodnilo Bitcoin oproti jiným sítím, které používají proof-of-stake (PoS) a jiné konsensuální mechanismy.

Konečný osud dvojice kryptografických pozměňovacích návrhů je však stále v pohybu, neboť senátor Lummis uvedl, že hlasování – které se mělo uskutečnit ve čtvrtek večer – nyní pravděpodobně proběhne v sobotu. [4a]


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: