06.08.21 Technická analýza Altcoin Index a Shitcoin Index – altcoiny mají jednoznačnou snahu expandovat?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Včerejší stream byl velmi dlouhý a probrali jsme zase spoustu důležitých témat, ale úplně jsem zapomněl na Altcoin Index a Shitcoin Index. Což chci dnes napravit, protože především shitcoiny se jednoznačně derou nahoru. Je vcelku paradoxní, že jsou shitcoiny na trhu momentálně nejsilnější a dokonce u nich stabilně stoupají objemy.

Řečené je samozřejmě velmi zajímavé, protože se začíná zdát, že tržní účastníci zase nabírají odvahu a zároveň se víra v pozitivní vývoj vrací. Jak ale neustále opakuji, zásadní je, co udělá Bitcoin. Pitomé pak je, že z aktuálního růstu BTC se může vyklubat býčí past. Tudíž jakýkoliv vstup do trhu je nyní do jisté míry gamblingem a nijak to nelze změnit.

Aktuální situace na 1D TF Shitcoin Index

shitcoin index

Dnes začneme krapet nestandardně, protože se prvně podíváme na Shitcoin Index. Kurz se po několika týdnech dokázal vrátit zpátky nad S/R level 4 700 bodů, což je zcela bezesporu velký úspěch. Index má díky tomu za zády support, o který se lze opřít, když by došlo k vzedmutí prodejního tlaku. Navíc trh na dně poklesu formoval obchodní pásmo, ze kterého došlo včera k průrazu.

Ta struktura též funguje jako opěrný bod pro případnou budoucí expanzi. Dále bych chtěl vyzdvihnout fakt, že objemy stabilně stoupají. Pořád je to takový průměr, ale soustavný růst je též velmi důležitý. Může se pro shitcoiny jednat o první vlaštovičku oznamující velký příchod býků? Možná, musíme sledovat další důležité signály.

Shitcoin Index má před sebou dost velké překážky v podobě dvou důležitých klouzavých průměrů – MA 100 a MA 200. Oba klouzáky jsou velmi blízko od další rezistence kolem 6 300 bodů. Máme tu tedy konfluenci, která dělá z rezistence dost velký problém pro případný postup vpřed. Pokud se současné momentum udrží, během několika dní bychom mohli rezistenci otestovat.

Indikátory

RSI dosáhlo více jak 65 bodů, což lze považovat za dílčí úspěch. Rozhodující ovšem je, zda prorazí hraničních 70 bodů. Na MACD se stále drží pozitivní momentum.

Aktuální situace na 1D TF Altcoin Index

altcoin index

Pro Altcoin Index je situace obdobná. Objemy se též mírně zvedly, ale nelze zde sledovat tak pěkný postupný růst jako na předešlém trhu. V každém případě jsou objemy pořád dost průměrné. Co se týče Price Action, kurz taktéž tvořil na dně poklesu obchodní pásmo. Průraz se povedl již před několika dny a momentálně útočíme na S/R level 3 800 bodů.

Pro Altcoin Index je nesmírně důležité, aby se průlom povedl. Trh pak bude mít oporu v supportu na vyšší cenové úrovni. Kurz každopádně nyní testuje MA 200 a relativně blízko je i MA 100. Oba klouzavé průměry je nutné prorazit. Pokud se uvedené povede, bude se jednat o dost důležitý signál, na který trh může reagovat stupňující se poptávkou.

Indikátory

Denní RSI je na cca 66 bodech, takže i zde jsme velmi blízko od hraničních 70 bodů. Těch 70 bodů je nutno prorazit. Dále je potřeba, aby hodnota RSI pak nepadla pod 50 bodů. Zkrátka je se musí trh udržet v horní polovině hodnot.

Závěrem

Když se podíváme na Altcoin Index a Shitcoin Index, je na těchto trzích zřejmé, že se býci na trh vrací a dokonce se snaží stupňovat svůj nákupní tlak. To platí především pro shitcoiny. Bitcoin se po dlouhé době dostal ke klíčové rezistenci a opakovaně na ni doráží, takže je logické, že ostatní trhy to nenechají bez odezvy.

Upozorňuji ovšem, že pokud se ukáže, že růst BTC je bull trap, altcoiny a shitcoiny se těžce “vylejou”. Proto je rozumné mít dobře nastavenou strategii, která minimalizuje ztráty, když k tomu dojde.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: