Někteří zákonodárci v USA chtějí, aby těžaři BTC byli osvobozeni od navrhovaných kryptodaní

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Někteří členové Kongresu chtějí ujištění, že těžaři bitcoinů a vývojáři krypto softwarů nebudou podléhat nově navrhovaným daňovým pravidlům.

Zákonodárci ve Spojených státech vyzvali k opatrnosti, pokud jde o provádění navrhované daňové politiky, která by mohla mít významné důsledky pro americký kryptoprostor.

Rozšířený režim zdanění kryptoměn byl na poslední chvíli přidán k dohodě o infrastruktuře za 1 bilion dolarů, o které se v současné době diskutuje v Kongresu. Podle navrhovaných změn by přísnější pravidla týkající se požadavků na podávání zpráv o kryptoměnách mohla poskytnout vládě dodatečné financování ve výši 28 miliard dolarů.

Obavy z kryptodaní

Senátor Patrick Toomey však patří do skupiny senátorů, kteří před toutu legislativou varovali. Podle článku Washington Post Toomey tvrdil, že znění návrhu zákona by mohlo poskytnout legislativní podporu pro širší zásah proti americkému krypto prostoru mimo burzy, další podniky a cílové entity, jako jsou těžaři bitcoinů a vývojáři softwarů.

Senátor Toomey není v těchto tvrzeních sám, i dle jeho kolegů znění návrhu zákona poskytuje dostatek příležitostí pro represivní regulační politiky, které by mohly být škodlivé pro digitální inovace v zemi.

Kolega senátor a navrhovatel politiky kryptodaní Rob Portman však tyto obavy bagatelizoval.

„Tato legislativa nenutí vývojáře softwarů a kryptotěžaře dodržovat oznamovací povinnosti IRS.“

Závěr

Snahy chránit těžaře před náročnými požadavky na vykazování daní přicházejí v době, kdy  mineři sídlící v USA pokračují v rozšiřování své kapacity v důsledku exodu hash rate z Číny. Marathon Digital údajně usiluje o dosažení hashovací kapacity 13,3 exahashů za sekundu před koncem 2. čtvrtletí 2022, což je číslo, které představuje asi 12 % ze současné celkové míry hash rate BTC.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img