04.08.21 Technická analýza BTC/USD – jak je na tom sentiment?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Po včerejší analýze se Bitcoin (BTC) stále nikam příliš neposunul, ale přesto si v krátkosti trh ještě rozebereme. Pokud nebude žádný posun ani za 24 hodin, zaměříme se na některé altcoiny. V každém případě se po delší době zase podíváme na dluhopisové ETF, abychom měli představu, jak je na tom risk – off/on sentiment.

Dluhopisový trh (TLT)

Na dluhopisovém ETF můžeme sledovat pokračující snahu o cenový růst. Hlavně objemy jsou již od února letošního roku pořád velmi silné. Expanze drží pěkný trend, který ovšem občas dostane menší zásah. Dluhopisové ETF se od konce března zhodnotilo skoro o 15 %. Ono se to nezdá, ale na tak velkém trhu se jedná o nemalé zhodnocení.

Aby tedy dluhopisy tolik narostly na hodnotě, muselo se do trhu přelít hodně kapitálu z jiných trhů (akcie, Bitcoin, zlato). Jak často opakuji, když se někde přidá, někde se předtím muselo přirozeně ubrat. Už jsem každopádně viděl názory, že růst dluhopisů je spíše přechodná záležitost, ale v těchto chvílích s tím úplně nesouhlasím.

Záleží, jak se bude vyvíjet inflace a očekávání. Jak jsem právě vysvětloval v článku na safe haven, americké vládní dluhopisy jsou bezpečným přístavem pro období neklidu na finančních trzích. Pokud tedy pořád roste poptávka po tomto aktivu, risk-off sentiment je stále silný. Což je pro Bitcoin samozřejmě rizikový faktor.

Je ovšem dost možné, že dluhopisové ETF brzy přepadne korekce, protože na denním RSI máme již několikanásobnou medvědí divergenci a navíc jsme u cenových úrovní, kde je silný nabídkový tlak. Dluhopisy tedy určitě sledovat, protože je to momentálně dost důležité.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Co se týče BTC, prodejní tlak včera mírně převýšil předchozí červené dny. Ale v kontextu je to pořád průměr. Což pro trh znamená, že nakupující mají stále příležitost chopit se iniciativy a pokusit se o nové otestování rezistenční konfluence, která je kolem 42 000 USD. Vzhledem k tomu, že kurz momentálně velmi blízko od EMA 55, je dost možné, že se rotace brzy dočkáme.

Jak jsem ale včera říkal, je negativní, že se Bitcoin nedokázal udržet nad MA 100. Nemáme tudíž logicky žádnou jistotu, že EMA 55 zafunguje jako odrazový můstek. Respektive, nevíme, jestli své příležitosti býci vůbec využijí. Klidně se může stát, že tímto tempem doplujeme až k Point of Control na 34 000 USD.

Nesmíme zapomínat, že jsme pořád uprostřed okurkové sezóny, díky čemuž tyhle „mrtvolné“ pohyby mohou vydržet mnohem déle, než by se zdálo pravděpodobné. V květnu jsem říkal, že musíme počítat i s možností, kdy cena zůstane v rozmezí 30 000 – 42 000 až do začátku léta. Tehdy jsem si ještě myslel, že trh příliš podceňuji.

Nakonec se ukázalo, že jsem Bitcoin spíše přeceňoval. Proto si myslím, že je v této době rozumné se i smířit se scénářem, ve kterém kurz zůstane v rozmezí 30 000 – 42 000 USD do začátku září. Posledních deset červencových dní se sice na trh dynamika vrátila, ale obávám se, že se to zase dostane do stavu, ve kterém trh byl na přelomu června/července.

Závěrem

Jestli do zítřka nedojde k žádnému zajímavějšímu price action, zpracujeme si další textovou analýzu na Bitcoin až v pondělí. Respektive se trhem s BTC budeme zaobírat pouze na zítřejším večerním streamu a textové analýzy přenecháme altcoinům. Určitě ale trhy sleduje, i když to nemá valnou dynamiku. Ono to totiž přichází ve chvílích, kdy pohyb čekáme nejméně.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jaroslav
Hodnocení článku :
     

Point of Control na 44 000 USD asi nebude, když se pohybujeme v pásmu 30 -40 000 USD. To by byl nad horní hranicí…

Roland Spanik

Asi překlep , 34 000 se myslí

Roland Spanik

Není zač. Jste dobrej chlap a mam moc rad vaše analýzy a celkově Váš střizlivy pohled na trhy. Díky za vaši práci.

Jirka
Hodnocení článku :
     

Já pořád čekám že otestuje e tě h 20 000usd jak nám ještě nedávno vtloukal do hlavy.

Emil

To už asi těžko….

Fantom

Nikdy neříkej nikdy 🙂 Uvidíme … .

Michal

Tak ono podle mě záleží, co se stane jinde. Jestli budou akcie další rok minimálně nepadat, Bitcoin na 20k nepůjde. I v roce 2018 se BTC svezl s celým trhem, teď to podle mě nebude jiné.

Poslední editace 9 měsíců před přes Michal

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: