[Odpolední zprávy] • Binance přináší BTC platby do Shopify prostřednictvím nového partnerství • a další články

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

V pondělí Bitcoin (BTC) prolomil hranici 40 000 USD jižním směrem a v poklesu pokračoval až na včerejší hodnotu těsně nad 38 000 USD. V posledních 24 hodinách se situace ještě zhoršila, i když se BTC pokusil prorazit nad 38 500 USD. Následné odmítnutí kryptoměnu opět vyhnalo na jih. V důsledku toho se cena propadla na 37 650 USD. Od této chvíle opět získal určitou trakci, ale stále se nachází pod 38 000 USD.

Ethereum dosáhlo o víkendu sedmitýdenního maxima 2 700 USD, ale medvědi nad ním znovu získali kontrolu a stlačili ho na jih. Cena ETH tak klespa pod 2 500 USD a zůstala tam i dnes. [1]

Technická analýza: BTC/USD – jak je na tom sentiment?

Přehled trhu: Signalizuje kurz ETH/USD pád na 2 000 USD?

Kryptoměny

Google povolí krypto reklamy, protože začnou platit nové zásady

Kryptoburzy a peněženky mohou být nyní inzerovány v reklamách Google, pokud se zaregistrovaly u sítě pro vymáhání finanční kriminality (FinCEN). Nicméně reklamy na ICO, IDO a půjčky, mimo jiná témata, jsou stále zakázány.

Společnost Google zrušila zákaz reklam souvisejících s kryptoměnami na své platformě. Nová politika společnosti týkající se finančních produktů a služeb, která byla poprvé zveřejněna v červnu, vstoupila v platnost 3. srpna. Nyní mohou krypto burzy a poskytovatelé peněženek inzerovat své produkty a služby na Googlu, pokud splňují určité požadavky.

Firma splnila svůj slib a dodržela termín 3. srpna uvedený v původním oznámení. [2a]

Tvůrce Cardana odmítá skepsi kolem nadcházejícího spuštění chytrých kontraktů

Generální ředitel společnosti IOHK Charles Hoskinson opět udeřil na ty, kteří tvrdí, že Cardano nespustí chytré kontrakty.

V jízlivém tweetu slibuje, že založí fond, aby zaplatil terapii svých kritiků.

Největší proof-of-stake blockchain by měl podle dříve oznámeného plánu IOHK zavést chytré smlouvy na začátku září. Většina uživatelů Polymarketu se však domnívá, že éra Cardana Goguen nezačne do 1. října, a sází v této otázce proti Hoskinsonovi. [2b]

Banky, burzy, firmy

Binance přináší BTC platby do Shopify prostřednictvím nového partnerství

Binance, největší kryptoburza na světě podle objemu obchodů, pokračuje v aktivní expanzi do odvětví krypto plateb prostřednictvím nové integrace krypto plateb.

Společnost v úterý oznámila partnerství s platformou pro hybridní krypto-fiatové platby Alchemy Pay, která prostřednictvím své platební aplikace Binance Pay umožní platby kryptoměnami peer-to-peer (P2P) u více než 2 milionů globálních obchodníků.

Nová integrace umožní uživatelům a obchodníkům platit a přijímat platby pomocí 40 podporovaných kryptoměn, jako je Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH), v 18 zemích, kde Alchemy Pay působí. Uživatelé Binance Pay budou moci platit u obchodníků partnerů Alchemy Pay, včetně giganta v oblasti e-commerce Shopify, softwarové technologické společnosti Arcadier, poskytovatele mobilních plateb QFPay a dalších. [3a]

Obchody se sendviči Quiznos brzy nabídnou možnost platby v BTC

Quiznos, mezinárodní řetězec restaurací specializující se na sendviče, je na prahu přijímání plateb v BTC na vybraných místech v Denveru.

Zákazníci společnosti Quiznos v oblasti Denveru budou moci brzy platit kryptoměnou. Potravinový řetězec oznámil, že ve spolupráci s poskytovatelem plateb Bakkt začne Quiznos přijímat platby digitálními aktivy již v průběhu srpna.

Pilotní program placení BTC bude zaveden v Denveru v Coloradu a je spojen s pobídkami k vyzkoušení platebního systému. Každý zákazník, který použije aplikaci Bakkt k nákupu v Quiznosu, obdrží poděkování ve výši 15 dolarů v podobě BTC. Platforma umožňuje také nákup dárkových karet a aplikace Bakkt má zabudovaný program věrnostních odměn. [3b]

CBDC, Regulace

Kryptokriminalita v Číně: stále na prvním místě v žebříčku nelegální činnosti, ale kriminalita klesá

Nová zpráva společnosti Chainalysis zjistila, že ačkoli podíl Číny na globálních kriminálních tocích v oblasti kryptoměn od třetího čtvrtletí roku 2019 klesá, země stále představuje nepřiměřeně velké množství aktivit v oblasti praní špinavých peněz a podvodů.

Ve své zprávě Cryptocurrency and China z 3. srpna společnost Chainalysis uvedla, že v období od dubna 2019 do června 2021 byly z čínských peněženek na adresy spojené s nezákonnou činností odeslány kryptoměny v hodnotě více než 2,2 miliardy dolarů.

Na čínské adresy také přišly digitální prostředky v hodnotě více než 2 miliard dolarů spojené s nekalou činností, jako jsou podvody a darknetová tržiště. Navzdory tomu (podle zprávy) kriminalita výrazně poklesla. [4a]

FBI spojila síly při likvidaci největšího krypto podvodu v Jižní Africe – Mirror Trading

Americké úřady se připojily k vyšetřování společnosti Mirror Trading International (MTI), jedné z největších krypto firem se sídlem v Jihoafrické republice.

Podle nedávné zprávy agentury Bloomberg spolupracuje Federální úřad pro vyšetřování (FBI) s likvidátory společnosti MTI, aby ochránil zájmy několika amerických a místních investorů, kteří přišli o peníze.

Společnost Mirror Trading International měla v listopadu 2020 přibližně 260 000 členů po celém světě a držela také celkem 23 000 bitcoinů, které mají nyní hodnotu přibližně 885 milionů dolarů. Společnost MTI byla v červnu 2021 uvedena do konečné likvidace a jihoafričtí finanční úředníci ji označili za Ponziho podvod, navíc byla ve zprávě o analýze řetězce považována za největší krypto podvod roku 2020. [4b]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: