Vzdělávací články Kryptomagazinu, které byste si měli přečíst (4. část)

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Jak bylo avizováno, připravil jsem pro vás poslední, 4. část rozcestníku na vzdělávací články, které jsem zpracoval pro Kryptomagazín. Jakmile tedy vydám další edukativní příspěvky, vložím je do některého ze zpracovaných rozcestníků.

V 1. části rozcestníku jsme se vůbec nedostali k technické analýze, což jsme napravili až ve 2. části rozcestníku. Ve 3. části rozcestníku jsme se věnovali spíše méně důležitým tématům, které je však určitě vhodné znát. Ve 4. části rozcestníku se zaměříme na témata, která jsou víceméně hlavně populárně-naučná. Ale také je určitě výhoda jim rozumět.

Ropná krize

Když začala válka na východě, dovolil jsem si zpracovat článek na ropnou krizi. V podstatě se jedná o analýzu předchozích nabídkových šoků na trhu s ropou. To jsem srovnal s dnešní situací a uvedl jisté argumenty. Jsou tu vysvětleny mnohé souvislosti a napasováno na dnešní dobu. Přečtením článku se proto dozvíte mnoho užitečného.

Ropná krize – budou se opakovat 70. léta?

Digitální měny centrálních bank (CBDC)

Digitální měny centrálních bank (CBDC) je poměrně často omílaným tématem, což má své opodstatnění. Proto jsem na téma zpracoval svůj vlastní pohled, kde jsem de facto konstatoval, že CBDC vnímám ve velmi negativním smyslu. Osobně považuji CBDC za obrovskou hrozbu pro svobodný decentralizovaný krypto trh. V článku jsem každopádně své obavy dostatečně vysvětlil. Přirozeně zde nechybí ani základní vysvětlení, co vlastně CBDC je.

Digitální měny centrálních bank (CBDC)

Centrální banka – co je její úloha

Článek na úlohu centrální banky je takový stručný učebnicový text. Jde zde v obecné rovině vysvětleno, co je úkolem centrálních bank. Což má zase návaznost na spoustu jiných článků, které jsem na tomto webu zpracoval.

Centrální banka – co je její úloha?

Kritika centrální bank

Kritika centrálních bank je vlastně samotná existence krypto aktiv. V rámci tohoto článku jsem tedy uvedl v souvislostech typickou kritiku pro měnovou politiku centrálních bank – například ze strany Friedmana a Hayeka. Je to takový exkurz do historie. Jedná se o velmi zajímavé téma, díky kterému se též leccos přiučíte.

Kritika centrálních bank

Short Squeeze

Na short squeeze jsem napsal nespočet článků, protože se též jedná o nemálo zajímavé a zároveň žádané téma. V příspěvku je pro úplnost prvně vysvětleno, co to vlastně ty „shorty“ jsou. Následně je objasněno, jak short squeeze vzniká. Nechybí i konkrétní příklady short squeeze.

Short Squeeze – co to je?

Závěrem

Máme za sebou 4. část rozcestníku, která je zároveň asi poslední. To ovšem neznamená, že nebudou nové edukativní články na důležitá a zajímavá témata. Ty poté akorát přidám do jednoho ze stávajících rozcestníků.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: