Význam rozvoje decentralizovaného finančního prostoru

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Rychlý růst decentralizovaného finančního prostoru, nárůst poptávky, zlepšení jeho protokolů a šířka nabízených služeb a příležitostí poskytne maloobchodním uživatelům možnosti, které ve stávajícím finančním systému zhusta chybí. Umožní však institucím přesunout aktiva reálného světa do blockchainu, čímž dojde k úsporám nákladů a zlepšení účinnosti.

Vzestup C2C obchodování

Jedním z důležitých a v současnosti nevyužívaných způsobů ukládání fiat fondů na krypto je obchodování se zákazníky. Díky tomu mohou drobní zákazníci bezpečně ukládat prostředky se stablecoiny zcela decentralizovaným způsobem. Pro mnoho lidí je to ve skutečnosti lepší volba, vzhledem k nejistému regulačnímu klimatu a v některých zemích to může být pro lidi dokonce jedinou cestou ke kryptoměnám.

Obchodní platformy C2C se stále zlepšují, stejně jako všechno v tomto prostoru. Je ale stále potřeba vykonat mnoho práce. Spotřebitelé potřebují více informací o tom, jak používat stablecoin nebo token a jak si vybrat platformu, která nabízí zabezpečení, dobrou uživatelskou zkušenost a obchodní hloubku. Vzhledem k tomu, že v této oblasti dochází k vylepšení v tomto odvětví, C2C obchodování se stane dalším základním fiatem a bude dál tlačit na adopci krypta.

Obchodní platforma společnosti OKEx pro vzájemné obchodování v Indii je příkladem takového kroku v P2P obchodování. Prostřednictvím platformy mohou uživatelé v Indii nakupovat Bitcoiny (BTC), Tether (USDT) a další kryptoměny pomocí indické rupie a několika platebních metod, včetně kreditních/debetních karet, PayPal, PhonePe, IMPS, UPI a dalších.

Obří kroky provedené v DeFi

Uvádíme některé z nejdůležitějších projektů v DeFi, včetně MakerDAO, Compound, DMM, Synthetix, Aave, Aragon, Curve a Serum. Kromě Etherea to jsou některé z nejdůležitějších pilířů v prostoru, přičemž MakerDAO a Compound vycházejí z největších protokolů DeFi s kryptoaktivy v hodnotě více než 2,2 miliardy USD.

Jsou určeny pro uživatele na celém světě, aby měli přístup k půjčkám, půjčovali si a získávali úroky ze svých P2P kryptotransakcí. Jednalo by se o úspěch nesmírné velikosti, který nakonec změní život mnoha lidí na celém světě. Lidé budou poprvé moci postavit se bance a obchodovat přímo ze svých mobilních telefonů. Mohou si díky úrokům vydělat, získat přístup k úvěru, začít podnikat, posílat své děti do školy a vést důstojný život. To vše bude možné prostřednictvím decentralizovaného financování.

A není to jen příslib nebankovního bankovnictví, nebo spíše nebankovního servisu. Současný finanční systém s téměř negativním výnosem z úspor lidí a nepříjemnou vyhlídkou na slábnutí jejich kupní síly nemá to, co by mohla DeFi nabídnout všem – šanci získat skutečný smysluplný zájem o své úspory. Konečně mají lidé přístup k nástrojům, které měli po staletí pouze velmi bohatí. Jejich peníze mohou pracovat pro ně a ne naopak.

Závěr

Další vývoj DeFi je potřeba. Je potřeba, aby lidé mohli se svými financemi nakládat podle svého. Proč by se lidé měli bát zacházet se svými penězi a nechat je vydělávat?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře