Vyhledávání ‘bitcoin dead’ na Googlu vyletělo na roční maxima

5
(4)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Počet vyhledávání “bitcoin” a “bitcoin dead” na Googlu prudce vzrostl na nová maxima, když hodnota BTC klesla. Zájem o bitcoin se začal opět zvedat, ale tentokrát maloobchod hledá i něco netradičnějšího. Počet dotazů na “bitcoin dead” na Googlu se v souvislosti s probíhajícím propadem trhu vyšplhal na nové maximum.

Počet vyhledávání “bitcoin dead” roste

Vyhledávání na Googlu je obvykle dobrým ukazatelem toho, co drobní investoři hledají. Mají tendenci začít zkoumat aktiva, která jsou v kurzu, což bylo patrné u loňského šílenství kolem NFT, předtím v létě kolem DeFi a často to lze pozorovat u bitcoinu.

Například když kryptoměna zažívá velmi volatilní cenové pohyby, přichází na scénu více drobných investorů a naopak. Dotazy Googlu jako takové v posledních několika měsících chyběly, ale vrátily se minulý týden, kdy se aktivum v tomto časovém rámci propadlo o více než 10 000 USD na 18měsíční minimum 17 500 USD.

Vyhledávání “bitcoin” na Googlu explodovalo a dosáhlo 13měsíčního maxima. Zajímavé je, že nejvíce dotazů přišlo ze Salvadoru, vůbec prvního státu, který BTC legalizoval, následovaného Nigérií, Rakouskem, Nizozemskem a Švýcarskem.

Tentokrát to však bylo trochu jinak. Lidé také hledali “bitcoin dead”, což ukazuje, že byli postiženi masivním krachem. Taková vyhledávání prudce vzrostla na druhou nejvyšší úroveň vůbec, přičemž zaostávala pouze za propadem ceny BTC na přelomu let 2017 a 2018.

Být stokrát mrtvý

Za svůj relativně krátký život, který trvá jen něco málo přes tucet let, si bitcoin získal pozornost mnoha odpůrců, kteří jej několikrát prohlásili za mrtvý. Přesněji řečeno 455krát, jak uvádí speciální webová stránka určená ke sledování takových prohlášení.

Zatím se však žádná z nich neukázala jako přesná, protože BTC překonal všechny překážky a ať už to trvalo týdny, měsíce nebo roky, vrátil se.

Poslední příklad toho, že někdo (velmi známý) označil bitcoin za mrtvý, přišel 18. června, kdy hater na plný úvazek, kritik, pochybovač a všechno mezi tím, Peter Schiff, řekl následující:

“Ve všech předchozích 454 případech se lidé mýlili, když řekli něco podobného, takže je jen otázkou času, zda se Schiff konečně trefí (poté, co se v minulosti mnohokrát ukázalo, že se mýlil).”

Závěr

Jak už bylo několikrát řečeno, lidé prožívají volatilitu trhu různě. Ne nadarmo se říká, že kryptotrh je silný na emoce. Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img