21.06.22 Analýza BTC/USD – Další signál pro retracement, kde je target?

5
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) byl tak milostiv, že vygeneroval další vcelku zásadní signál avizující, že se schyluje k retracementu. Je to ale pouze signál, takže jestli se tržní prostředí vlivem nějaké špatné události radikálně změní, může se zase vše dosti zkomplikovat.

Jestli se ale nic nezmění, bitcoin má skutečně šanci povyrůst mnohem výš, než jsme nyní. Ten pád byl celkově totiž hrozivý. A po hrozivých pádech běžně dochází k agresivnímu a nemalému retracementu. Vždy to tak bylo, takže nevidím důvod, proč by to nemělo být i nyní. Čili určitě nejsme v nějakém biasu a nejde podle „přání otcem myšlenky“. Těch technických argumentů pro odraz máme dohromady nespočet.

Aktuální situace na 3D BTC/USD

Dnes se výjimečně podíváme na třídenní graf (3D). Jedná se o časový rámec, který sleduji hodně málo, ale když dochází k nějakým dynamickým obdobím, je lepší se na něj občas podívat. Sledovat totiž jenom 1D a 1W, když je trh maximálně dynamický, je dost málo. Respektive je mezi týdnem a jedním dnem dost velká mezera. Proto je velmi pravděpodobné, že se tomuto časovému rámci budeme věnovat častěji.

Druhy inflace – jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Bitcoin každopádně na 3D vytvořil dno v podobě svíce Doji. A to se slušnými objemy. To je přesně něco, co nám tu dlouho chybělo. Potřebovali jsme právě svíci na vyšším časovém rámci, která vypadá přesně nějak takhle. A my ji získali, což je pro nás obrovský signál.

BTC

Abychom to správně interpretovali, bitcoin plně otestoval S/R pásmo, které je v rozmezí 20 000 – 17 500 USD. A v tomhle pásmu byla nabídka naprosto absorbována. To poznáme z toho dlouhého spodního knotu a close nad 20 000 USD.Medvědi lidově řečeno dostali na prdel. Teď se čeká na býky, až budou reagovat.

Čistě učebnicově to chce ještě potvrzení v podobě dalšího třídenního close nad close předešlé svíce. Ale v těchto chvílích nevidím žádný problém to považovat za dostatečně relevantní.

Kam se může každopádně kurz vyškrábat? V tomto případě je rozumné vycházet z Fibonacciho úrovní. První hladina je 23,6 %, což je cenová úroveň cca 25 000 USD. Další Fibo level je 38,2 % na v blízkosti S/R pásma okolo 31 000 USD. A já bych si dovolil tvrdit, že uvedené pásmo bitcoin nedokáže prorazit. Respektive pro medvědy to bude ideální oblast pro ty jejich shorty. Čili obecně vzato by měl být bitcoin schopen umazat alespoň 38,2 % z té klesající vlny, která trvá od konce března.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Pro úplnost přikládám ještě denní graf, kde již nedělní svíce vypadala poměrně dobře. Respektive měla zelenou podobu se solidním objemy. A hlavně zcela zakryla sobotní červenou svíci. Mám dojem, že se tomuto svíčkovému patternu říká Tweezer bottom. Respektive je to obratový pattern. Nedělní svíce má sice menší objemy, ale není to až takový drastický rozdíl.

BTC

Jinak dle objemového profilu máme významnou špičatost právě kolem rezistenčního pásma okolo 31 000 USD. Tam bude mnoho medvědů doslova shortovat jako o život. Respektive je to první S/R pásmo, kde je pro medvědy výhodný poměr potenciálního rizika/zisku. Polopaticky řečeno, na řečené hladině bude prodejní tlak nejsilnější.

Indikátory

Denní indikátor RSI se nám po více jak týdnu vrací nad hraničních 30 bodů. Což můžeme určitě též považovat za býčí signál.

Závěrem

Já bych řekl, že za těch posledních pár dní se tržní situace postupně obrací k lepšímu. Bitcoin má určitě velkou šanci prorazit ty levely, které předtím tak snadno prolomil při poklesu. Čili by neměl být zkrátka velký problém se vrátit alespoň k těm 31 000 USD.

Jak dlouho to může trvat? Upřímně nepočítám s delším růstem jak do konce července. Sice se pružina dost stlačila při těch hlubokých poklesech a nabídka výrazně vyčerpala. Ale jsem hodně skeptický, že se vrátíme zpátky do toho širokého obchodního rozpětí, které se tyčí mezi 30 000 – 65 000 USD.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Lhts
Hodnocení článku :
     

Zvysuje se (za posledni tydny) počet adres s min. Zustatkem 1 BTC. Střední Trida nastupuje 🙂 Je to dobre i kvůli decentralizaci sítě.

Zdeněk

neberte to prosim jako útok, ale jak můžete vědet że to je střední třída ? díky za odpověď

LHTS

Neznam jmena prislusnych penezenek, takze to nevim. Odhaduji (proto ten emotikon) podle prijmovych moznosti dane skupiny.

Stredni trida je dost siroky pojem a nekdo treba stredni tridu vebec nereflektuje viz.
https://ekonom.cz/byznys-echo/c1-65691560-stredni-trida-v-cesku

Pro me jsou to lide, kteri dokazi za rok usetrit min. ctvrt milionu korun. (vyssi stredni trida)

Poslední editace 11 měsíců před přes LHTS
Bart

Právě, na to jak moc a jak rychle to spadlo, tak se vlastně nedá o odrazu mluvit. Vždyť jsme furt na cca 20tis. Nakupovat teď je riziko, je to typická past pro nedočkavě

Jan

Říkal ten, pro kterého nebude žádná cena dost nízká a tak bude navěky chudý, milé děti.

Fantom

Jan ví, že Bart je chudý 😀 Kolik máte průměrnou nákupní cenu? Dokupujete při současném poklesu?

Jan

Dokupuji při každých 2,5% poklesu a pak prodávám s rozpětím 5%. Takový grid trading ale mám to trošku propracovanější. Ale ne na BTC. Ten je málo dynamický.

Poslední editace 11 měsíců před přes Jan
Fantom

Tak to pak jo. Myslel jsem že jste jeden z těch hodlerů, co nikdy neprodají … .

Fantom

Klasická bull trap. Stačí trpělivost, nikam nepospíchat.

Jan

Ale Jaromír to nazývá Bear rally.

Fantom

Na jménu celkem nezáleží, důležité je jaký bude průběh. Vždy zde sleduji TA, abych věděl, co se těsně nestane. 🙂 Ale to není chyba Jardy, on dělá práci dobře, to jen TA je používaná k manipulaci. Chytání padajících nožů a odprodejů před potvrzením průrazu zdar 🙂

Jan

Problém je v tom, že pokud se do toho nenaskočí včas a vyleze to třeba na 35k, tak už to ty, co čekají na propad musí pěkně srát. Proto tady pořád čteme ty frustrované výlevy.

Fantom

Proč? Měli přeci nakoupit v těch mohutných červených svících. Kdy jindy? Já jsem právě teď odprodal XMR co jsem před pár dny nakoupil v rozpětí cca 115-97 usd a jsem spokojen. Počkám si na další propad. 35k není v dohledné době moc reálných na cca 30k už bude ta rezistence o které jsem psal. Můžeme ji nakrátko prorazit, ale pak půjdeme zase dolů. Ostatně ono se dá nakoupit i při pádu z 35k na 30k, ale je tam větší riziko že k odrazu nedojde. Nyní už jsme docela dole a s odrazy se už dá počítat. Moje zásada – chytám padající nože a nedávám stoplossy. Stejně si myslím že některé rady v TA (právě ty nože a stoplossy) jsou tu proto, aby běžným lidem ztížily až znemožnily vydělat.

Gaspaccho

Přání otcem myšlenky

Jan

To není žádné přání, jen příklad toho, co se stává velmi často. Jste si jist, že se to teď nemůže stát? Nejste, nikdo není. Mně osobně je to fuk, já obchoduji na jakékoli úrovni.

Gaspaccho

To byla reakce na to Jardovi beat market rally. Jinak já obchodují jen při větší volatilitu, je lepší být občas off market a hojit si psychiku 🙂

ZdenekS

Ja bych cekal, neni kam pospichat… Do 30k to jsou stale nadherny ceny a osobne bych jel prikupoval pravidelne a pri cene mezi 10-20k bych prikupoval vic + nechal něco jeste v pripade padu pod 10k 🙂

Vojtech

To je těžká odpověď 🙂 Hodně moc záleží na tom, jak moc btc (ne)věříte a jaká je vaše PŘEDEM stanovená strategie. Taky je to dost o Vás coby svébytné osobnosti (averze k riziku např.), zkušenostech, výši investované částky, míře diverzifikace (mimo krypto!), atd. Cena kolem 20k může být hodně i málo, záleží např. na časovém horizontu – jak dlouho jste ochoten držet. Že Vás tu nevídám, jdu na to trochu od lesa, z prostého altruismu – nepřeji Vám žádný malér. Váš dotaz ve mně totiž i trochu budí dojem, že v tradingu nejste zrovna mazák s léty zkušeností 🙂 A takových k nám do ambulance v poslední době chodí dost a je to smutná podívaná. Každopádně pokud to odhaduji aspoň trochu dobře, pak bych na Vašem místě nespekuloval a udělal rovnou to, k čemu dospělí mnozí až poté, co dost prodělali. Je to jednoduché – namísto cesty “narvu tam pořádný kus úspor” zkuste do btc každý měsíc spořit. Třeba i jen 1000kc měsíčně. Když za pár let budeme na 100k za btc, pak jste z první tisícovky udělal 5 tisíc. A když půjdeme už jen dolů… houby zle, možná jste si ušetřil kus zdraví, bo díky průběžnému investování už nezbude např. na cigára a nadto s tím nebudete mít zbytečné nervy🙂

FC Slaboj Višněhrad

DCA je nudáááá :-DD.

Vojtech

Vidím to jinak – a pokusím se pochopitelně podepřít aspoň pár argumenty…

Trh dostal děsně na pr… Dá se z toho jistě dovodit, že bude následovat retracement. Ale otázka je, kam až. Osobně jsem skeptický, že dá trh brzy šanci těm, co naskočili během testování 30k či dokonce těm, co ještě nedávno chytali na 26,7k z toho vylézt bez ztráty. Možná ano, ale ne tak moc brzy (v řádu 2 týdnů). To kvůli tržní psychologii. Sice by se dalo říci, že drobných investorů to aspoň dle onchain dat patrně vypláchlo dost na to, aby byli “market makers” na chvíli spokojení, ale … pořád tu nevidím finální kapitulaci. A hlavně – kdo to teď mezi retailem bude kupovat, aby to v souhrnu stálo za řeč. Okurková sezóna před námi. Všeobecná averze k riziku v prostředí neustále skloňované inflace. Celosvětově. Atd. Velcí to teď startovat nebudou, poněvadž sotva kdo naskáče. Atd.

Já tedy aktuálně čekám spíš retracement max zpět do toho klínu (pravda, asi již zneplatněnému), ze kterého jsme se vylili 13.6. Řekněme do konce tohoto či příštího týdne průraz zpět nad 200wma, v případě nějakého “zaručeného pozitivního fundamentu” ještě jedna impulzní svíce někam k max 25k … a pak forem dolů zpět, v horším případě ještě i brífně na nové minimum. A pak pravděpodobně (vzhledem k rsi na 1d+) dlouhá letní plácaná v range cca 19-24k s opakovanými průrazy dolů někam k sobotnímu low, možná i níže.

A pak těžko hádat, co bude dál. Hodně to bude jistě odvislé od širšího fundamentu. 30k+ však nejdřív v září – a finalni kapitulace až poté. Toť můj názor. Leda by to ještě krátkodobě nakopli něčím hodně, hodně pozitivním (např. schválení spot etf GS?), ale i tak pochybuji.

Poslední editace 11 měsíců před přes Vojtech
Miloš

Myslím, že jdeme na 13 tisíc, není žádný fundamentální důvod proč by akcie měli jít nějak nahoru, naopak situace se bude nejspíš ještě v průběhu roku zhoršovat a kryptoměny se od toho těžko dokážou odpoutat a jít vejš, takže čekám co nevidět otočku dolů.

Zdeněk

nakoupím až to bude pod 100 $

Fantom

Pokud je řeč o bitcoinu, tak to už asi za 100 usd nemá smysl.

Urgent

Nevím jestli to už někde zaznělo, ale jen tak pro zajímavost na CME BTC Futures byl vyplněný GAP z prosince 2020..

Reklama: