Prezident Salvadoru se vyjadřuje k obavám během medvědího trhu

4
(4)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Nayib Bukele, prezident, který pomohl bitcoinu získat status zákonného platidla v Salvadoru, se zabýval rostoucími obavami investorů, během propadu BTC poprvé za 18 měsíců pod 20 000 USD.

Prezident Salvadoru hlásá trpělivost

Salvador představil bitcoin jako zákonné platidlo 7. září 2021, kdy se jeho tržní cena pohybovala kolem 50 000 dolarů.

Následující měsíce bull marketu přinesly Salvadoru značné zhodnocení jeho počátečních investic do BTC. Část z nich byla přesměrována na různé iniciativy rozvoje infrastruktury v zemi.

Vše vyadalo dobře, když se cena bitcoinu vyšplhala na své historické maximum 69 000 dolarů. Následná korekce se přetavila až v bear market, což podpořila podobná situace na akciových trzích a začínající příznaky krize.

Uprostřed klesajících cen BTC se Bukele rozhodl podělit o radu pro ostatní bitcoinové investory, kteří mohou mít obavy z prodloužení medvědího trhu.

Prezident Salvadoru uvedl:

„Moje rada: přestaňte se dívat na graf a užívejte si života. Pokud jste investovali do BTC, vaše investice je bezpečná a její hodnota po medvědím trhu nesmírně poroste. Trpělivost je klíč.“

Rozporuplná reakce komunity

Tato rada se setkala s rozporuplnými reakcemi komunity. Mnozí poukazovali na skutečnost, že El Salvador získal většinu svých BTC za mnohem vyšší cenu, než je současná tržní hodnota.

S propadem ceny se vyrojila řada kritiků, kteří předpovídají zkázu hlavní kryptoměny i celého kryptotrhu. V mnoha médiích byl zdůrazněn propad kryptoměny poté, co ji Salvador nakoupil do svých rezerv.

Zatímco svět sleduje salvadorskou bitcoinovou ekonomiku, Alejandro Zelaya, ministr financí Salvadoru, odmítl obvinění, že země přišla o více než 40 milionů dolarů, a uvedl:

„Říkal jsem to opakovaně: K údajné ztrátě 40 milionů dolarů nedošlo, protože jsme neprodali žádné mince.“

Závěr

Prezident Salvadoru ve svém tweetu doporučil investorům, aby se „přestali dívat na graf a užívali si života.“

Bukele ujistil investory o nevyhnutelném návratu ceny bitcoinu a růstu, který podle něj opět nastane po bear marketu. Salvadorská sázka na Bitcoin je trnem v oku řady kritiků a mnozí uvedli, že představuje riziko.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: