[Večerní souhrn článků] • McDonald’s v Salvadoru nyní přijímá kryptoměny • a další články

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

McDonald’s v Salvadoru nyní přijímá kryptoměny

Dnešním dnem se stává Salvador první zemí na světě, která uznala bitcoiny jako své zákonné platidlo. Říše rychlého občerstvení McDonald’s tak ode dneška v zemi přijímá BTC prostřednictvím Lightning Network. Sociální sítě dnes zaplnily fotky z restaurací s QR kódy. [1]

Analýzy a trhy

07.09.21 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin je blízko od průlomu 52 500 USD (UPDATE)

V pondělní analýze na Bitcoin (BTC) jsme se zaměřili pouze na týdenní graf, takže dnes se naopak podíváme na denní. Intradenní časové rámce ponecháme stranou, protože si myslím, že nám v tuto chvíli stejně nijak nepomohou.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE

Kryptoměny a kryptofirmy

Hnutí „buy $30 Bitcoin“ by se mohlo vymstít

Jason Deane, konzultant kryptoburzy Luno a těžař bitcoinů, vyjádřil znepokojení nad plány, které se objevují na různých sociálních sítích, nakoupit 30 USD v BTC na oslavu zavedení zákona o Bitcoin v Salvadoru.

Cena bitcoinů dnes bleskově padá pod 43 tisíc USD a Salvador kupuje dip

Cenu hlavní kryptoměny dnes zachvátila prudká volatilita, když se jeho cena propadla zhruba na 42 700 USD. Salvador nakoupil levněji pár BTC.

Průzkum: Evropané chtějí regulaci kryptoměn nechat na místních vládách

Nedávný průzkum veřejného mínění o regulaci kryptoměn ukázal, že občané zemí EU chtějí, aby kryptoměny regulovaly domácí země a nikoli EU. Průzkumu se účastnilo 31 000 respondentů ze 12 členských států Evropské Unie.

Visa si údajně klade za cíl integrovat v Brazílii BTC platby

V nedávném rozhovoru s místním brazilským zpravodajským serverem Seu Dinheirem Eduardo Abreu, viceprezident pro nové obchody v platebním gigantu Visa, odhalil záměry společnosti integrovat krypto aktiva na svou platformu pro platby i jako úložiště hodnoty, včetně přední kryptoměny (BTC).

Pohled do budoucnosti a spekulace: Zůstane Bitcoin kryptoměnovým králem?

Ten příběh tady známe asi všichni. V roce 2009 spustil tajemný Satoshi Nakamoto bitcoinovou síť a vytěžil tzv. Genesis blok. Od té doby technologie blockchain dospěla a vyrostla a bylo zahájeno několik projektů s cílem vylepšit základy, na kterých Bitcoin stojí. 

Odpolední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich odpoledních zprávách. Pokud jste nestihli, můžete to nyní napravit zde.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: