Visa si údajně klade za cíl integrovat v Brazílii BTC platby

5
(2)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V nedávném rozhovoru s místním brazilským zpravodajským serverem Seu Dinheirem Eduardo Abreu, viceprezident pro nové obchody v platebním gigantu Visa, odhalil záměry společnosti integrovat krypto aktiva na svou platformu pro platby i jako úložiště hodnoty, včetně přední kryptoměny (BTC).

V březnu 2021 představil brazilský generální ředitel společnosti Visa Fernando Teles koncepci přijímání tokenizovaných plateb a také rozhraní pro programování aplikací (API) určené k překlenutí propasti mezi tradičními finančními institucemi a krypto službami.

Integrace kryptoměn do tradičního bankovního systému

V rozhovoru Abreu sdílel své přesvědčení, že větší přijetí bude vyžadovat integraci tradiční bankovní činnosti do ekosystému kryptoměn, aby zákazníci mohli obchodovat s fiatem a kryptoměnou ve stejném prostředí.

Visa již na své platformě nabízí 180 měn a bude se snažit využít své 170 milionů globální zákaznické základny a navázané fintechové vztahy s národními bankami Alterbank, Ripio a Zro za účelem maximalizace přijetí v regionu.

Neexistovalo žádné konkrétní oznámení ohledně data spuštění, ale v nadcházejících měsících se to obecně očekává.

„Velkou výhodou přijetí bitcoinu je bezpochyby jeho snadnost. Bez nutnosti směňovat fiat měnu dochází k optimalizaci směn při používání bitcoinu,“

Kromě této služby Abreu také navrhl možnost, aby zákazníci získali cashback v kryptoměně:

„Brazilci už mají kulturu přijímání karetních bodů, mil, slev atd. Proč nepřijímat kryptoměny také pomocí své kreditní karty?“

Závěr

Ve snaze vykreslit svůj průkopnický status kulturního zprostředkovatele tradičních a moderních financí koupila Visa minulý měsíc avatar CryptoPunk NFT za 50 ETH (150 000 dolarů v době prodeje). Společnost Visa tak stále více proniká do kryptoprostoru, bude zajímavé sledovat, co bude dále.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: