[Odpolední zprávy] • Salvador se zapsal do historie nákupem 400 BTC • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

S blížícím se legálním přijetím ze Salvadoru a prvními nákupy BTC v zemi se cena Bitcoinu v posledních dnech pomalu, ale jistě, zvyšuje. Ještě minulý týden se cena Bitcoinu propadla pod 47 000 USD, ale býci ji opět začali tlačit na sever. Poprvé se tak vrátila nad 50 000 USD. Místo toho, aby se jako v několika posledních případech, kdy této úrovni Bitcoin čelil, stáhl, tentokrát BTC pokračoval v dalším pochodu vzhůru.

V důsledku toho se vyšplhal nad 51 000 a 52 000 USD. Před několika hodinami se dokonce dotkl 53 000 USD, což se stalo nejvyšší cenovou úrovní od poloviny května. K dnešnímu dni ustoupil o necelá 2 % a aktuálně se obchoduje na úrovni kolem 51 150 USD.

Altcoiny zaznamenaly v poslední době působivé růsty, přičemž Ethereum vede. ETH se před několika dny poprvé od poloviny května vyšplhalo nad 4 000 USD. Od té doby však druhá největší kryptoměna ustoupila a v současnosti se nachází pod 3 900 USD. [1]

Technická analýza: BTC/USD – Bitcoin je blízko od průlomu 52 500 USD

Podívejte se také na náš discord server

Kryptoměny

Salvador se zapsal do historie nákupem 400 BTC

Salvadorský prezident Nayib Bukele v pondělí na Twitteru odhalil, že se této středoamerické zemi podařilo úspěšně nakoupit 200 mincí Bitcoinu. Země se tak stala první vládou na světě, která investovala do kryptoměn.

Prezident naznačil, že by to mohl být první z mnoha nákupů, protože jeho “makléři budou nakupovat mnohem více, jak se blíží termín”. Později během dne prozradil, že země nakoupila další BTC, čímž se její celková držba zvýšila na 400 jednotek. [2a]

Solana se posunula na 6. místo

Dne7. září, kdy token SOL společnosti Solana pokračoval ve svém rychlém a zběsilém stoupání v tabulce tržní kapitalizace, byli i ti nejvíce býčí analytici nuceni zvýšit své cílové ceny, přičemž jeden z nich vysvětlil, jak by cena SOL mohla dosáhnout 900 USD.

SOL je nativní token blockchainu Solana. Solana je “open source projekt implementující nový, vysoce výkonný blockchain bez oprávnění”, který spravuje Solana Foundation se sídlem v Ženevě.

Posun SOL na šesté místo v žebříčku kapitalizace kryptoměn přichází jen čtyři dny poté, co předhonil Dogecoin (DOGE) a stal se sedmou nejhodnotnější kryptoměnou. Tentokrát se obětí Solany stal token XRP, kterému se v posledních dnech samo o sobě dosti daří. [2b]

Banky, burzy, firmy

Bitfinex spouští platformu bezpečnostních tokenů regulovanou v Kazachstánu

Kryptoburza Bitfinex se sídlem v Hongkongu vstupuje do odvětví nabídky security tokenů (STO) a spouští novou platformu STO regulovanou v Kazachstánu. Bitfinex Securities, poskytovatel investičních produktů na bázi blockchainu, spustil svou investiční burzu regulovanou v národním finančním centru Kazachstánu – Mezinárodním finančním centru Astana (AIFC), jak firma oficiálně oznámila v pondělí.

Nová platforma STO bude údajně fungovat v rámci AIFC Fintech Lab, regulačního sandboxu, který v AIFC zřídil astanský úřad pro finanční služby na podporu rozvoje finančního odvětví. Bitfinex Securities se sídlem v Astaně bude k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a poskytne investorům více možností, jak diverzifikovat svá portfolia tím, že bude získávat kapitál pro emitenty, kteří chtějí veřejně obchodovat se svými tokeny. [3a]

CBDC, Regulace

Britský regulátor kritizuje Kim Kardashian za podporu spekulativního tokenu

Charles Randell, předseda britského úřadu Financial Conduct Authority a předseda Regulátora platebních systémů, ve svém posledním projevu zmínil vlivnou celebritu Kim Kardashian za to, že podpořila relativně neznámý a neregulovaný token. V červnu Kardashian podpořila projekt EthereumMax, který v květnu 2021 spustili neznámí vývojáři.

Na svých webových stránkách EthereumMax představuje nadcházející NFT Marketplace a tvrdí, že poskytuje 6% distribuci z každé transakce stávajícím držitelům peněženky eMax jen za to, že ji vlastní. Tato tvrzení jsou však podpořena vágními popisy bez jakýchkoli podrobností o tom, jak to funguje. Od svého uvedení na trh cena tokenu klesla o více než 50 % poté, co 30. května dosáhla své nejvyšší ceny. Navzdory svému názvu nemá EthereumMax žádné spojení se zakladateli Etherea a v současné době tvrdí, že má více než 109 000 držitelů tokenu. [4a]

Thajská SEC hodlá zrušit provozní licenci kryptoburzy Huobi

Thajská komise pro cenné papíry a burzy dočasně pozastavila služby místní pobočky kryptoburzy Houbi a doporučila ministerstvu financí odebrat jí provozní licenci. Po pozastavení činnosti dostala burza Huobi tři měsíce na to, aby svým klientům vrátila veškerá aktiva.

Huobi, která v Thajsku vystupuje pod značkou DSDack, obdržela příkaz k pozastavení poté, co nedodržela místní předpisy týkající se její činnosti a struktury řízení.

Podle thajské SEC byla společnost Huobi poprvé informována o porušení předpisů během vyšetřování, které začalo v únoru 2021. Po nahlášeném nesplnění regulačních požadavků stanovených úřady bylo společnosti Huobi na základě žádosti burzy prodlouženo pozastavení činnosti do konce srpna 2021.

Šéf britského úřadu FCA: Krypto propagační akce potřebují přísnější regulaci

Šéf britského úřadu FCA ve svém projevu uvedl, že propagace kryptoměn vyžadují větší dohled a že úřad potřebuje větší pravomoci, aby zajistil ochranu investorů.

Šéf britského úřadu Financial Conduct Authority vydal prohlášení, ve kterém vyzval k přísnější regulaci platforem propagujících kryptoměny. Šéf FCA Charles Randell vystoupil na mezinárodním sympoziu o hospodářské kriminalitě v Cambridge a uvedl, že regulační orgány musí dostat více pravomocí, aby zajistily ochranu investorů. To je v souladu s tím, co řekl předseda americké Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) Gary Gensler.

Varování je zaměřeno především na potenciální podvody a pump and dump schémata, která trh stále sužují. Uvedl také, že je třeba stanovit více pravidel pro digitální reklamy a influencery, kteří skutečně mají na trhu určitý vliv. [4c]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roman
Hodnocení článku :
     

Aktuálně -4%. A alty mnohem více. Něco hýbe trhem. Nějaká zpráva.

spot_img