[Večerní souhrn článků] • Bitcoinová rally na 9500 USD byla vedena spekulativními kontrakty • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoinová rally na 9500 USD byla vedena spekulativními kontrakty

Poslední dny jsou pro Bitcoin velmi výbušné, kdy cena kryptoměny vyskočila o více než 20%. Během tohoto kroku se zklikvidovalo destíky milionů pozic na kryptoměnové burze BitMex. Ukázalo to, že spekulativní kontrakty dominují ceně Bitcoinu, jak uvádí magazín Forbes.

Analýzy a trhy

01.05.20 Technická analýza BCH a LTC: Jaká jsou očekávání růstu na altcoinech před BTC halvingem?

V dnešní analýze se podíváme na vývoj na Bitcoin Cash a jeho nepravidelný vzorec s Bitcoinem. Stejně tak se dnes podívame i na Litecoin, který se stále pohybuje v rámci bullish kanálu.

01.05.20 Technická analýza BTC/USD – Konsolidace po impulsu, vymaní se Bitcoin z mohutného trianglu?

Jak jistě víte, tak nám Bitcoin (BTC) po překonání úrovně 7 785 USD slušně pumpnul. Jak vyplývá z mé poslední analýzy, tak bych větší pumpu čekal až po proražení úrovně 8 225 USD, ale nakonec nákupní tlak začal pracovat o něco dříve. Každopádně došlo k docela silnému zamítnutí, které vyústilo ve větší výprodej.

01. 5. 20 [Přehled trhu+BTC+NASDAQ] 12 dní do halvingu, má ještě Bitcoin nárok na růst?

V dnešním přehledu trhu se podíváme, jak jinak na Bitcoin a jeho růst ale i propad za včerejšek. Stále jsme ale v bullish kanálu a investoři si za tento týden vydělali téměř o 3 500 USD za 1 BTC. Nasdaq přidal na růstu další +%.

Kryptoměny a kryptofirmy

Konec opatření kvůli koronaviru je záležitost ekonomické svobody – tvrdí Roger Ver

Předseda Bitcoin.com Roger Ver vyzval k okamžitému ukončení vynuceného uzavření některých odvětví z důvodů pandemie koronaviru. Uvedl, že ekonomická a osobní svoboda je důležitá pro další rozvoj.

Telegram po ICO debaklu nabízí investorům peníze z ICO zpět

Facebook, který sklidil největší pozornost médií, politiků a regulatorů, není zdaleka jedinou sociální platformou, která se pokusila o vlastní kryptoměnu. Telegram měl své ICO již v roce 2018.

Krypto se může pro banky stát bezpečným útočištěm

Jak se ekonomika pomalu začíná rozpadat, banky začínají hledat další řešení na ochranu svých rezerv. Několik bank po celém světě, např. v Rusku nebo Koreji, již začalo hromadit BTC do svých rezerv, ale jak dlouho to bude trvat, než jej budou mít všechny? Pojďme se podívat na to, co se právě teď děje po celém světě a proč si myslíme, že banky brzy začnou hromadit krypto.

Růžová daň aneb proč jsou věci a služby v “růžovém” dražší?

Růžová daň představuje dodatečnou částku, kterou ženy platí za každodenní výrobky. Tato “daň” se vztahuje na výrobky uváděné na trh pro ženy, které jsou často dražší než podobné výrobky a služby pro muže. Často se k nim váže “růžová” barva a ženy ji platí nevědomky.

Peter Schiff: Nedávná bitcoinová rally na 9 500 USD byla v rukou spekulantů!

Peter Schiff, populární zastánce zlata a věčný kritik kryptoměn v čele s Bitcoinem (BTC) uvedl, že poslední bitcoinová rally k hodnotě 9 500 USD byla způsobena výhradně spekulacemi. Přes věčné srovnávání Bitcoinu se zlatem Peter Schiff opět zopakoval, že tato dvě aktiva nemají vůbec nic společného.

Polední zprávy

Souhrn těch nejdůležitějších událostí za uplynulých 24 hodin naleznete v našich poledních zprávách. Pokud jste nestihli v poledne, můžete to nyní napravit zde.

MEME dne – sdělení Jejího Veličenstva

meme

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
nobody

Píšete “Bitcoinová rally na 9500 USD byla vedena spekulativními kontrakty” , ale odkazovaný článek na Forbesu říká přesný opak.

“BitMEX’s open interest was closer to 100,000 BTC, according to Skew.com. This metric reaching an all-time low is significant because it suggests that the speculative contracts, the futures, “no longer dominate the price of Bitcoin,” Sorout explained. Instead, it was spot markets that were “leading this uptrend.”

znamená něco zhruba ve smyslu, že na spekulativních futures burzách (jako třeba Bitmex) klesá open interest neboli množství otevřených kontraktů. Dosáhl dokonce historického minima, což naznačuje, že spekulativní kontrakty (futures) už nedominují ceně Bitcoinu. Místo toho růst ceny táhne (tradiční) spot market typu Coinbase, kde se nepoužívá nákupní páka.

ppetr1

ano popsal jste to spravne nepouziva se paka.zadna burza nemuze vlastnit 10sitky tisic btc ci dokonce miliony – to je proste holy nesmysl !!pokud si to investori neuvedomuji a skupuji kontrakty na obchody jejich chyba a taky na to dojedou.btc nejsou fiat meny a malo kdo si to vubec uvedomuje.
je to podobny jako kdybych mel zaruku na bydleni ve stejne lokalite s 1 000m2 pozemku pro 10 baraku – asi nesmysl ze.kdyby si jej vybrali vsichni jak by to asi dopadlo ????

spot_img