[Polední zprávy] • Analytik Mati Greenspan je all-in v Bitcoinu • Elon Musk a Roger Ver: je čas na ukončení ekonomických omezení • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Po nárůstu o 23 % za poslední dva dny došel Bitcoinu dech a nyní se obchoduje poblíž 8 900 USD. Mezitím futures vázané na S&P 500, akciový index Wall Street, klesly o více než 2 procenta. Amazon, největší online prodejce na světě, varoval před možnou ztrátou ve druhém čtvrtletí a Apple odmítl poskytnout finanční prognózu poprvé za deset let. Kvůli obavám z nové americké obchodní války popadly trhy v Asii poté, co prezident Trump vyhrožoval Číně odvetnými tarify za propuknutí koronavirové pandemie. Po víkendu se ukáže, zda se kryptotrhům opravdu povedlo vymanit z korelace s akciovými trhy.

Aktuální ceny kryptoměn můžete sledovat i na Kryptomagazinu – zde.

Naše NEJNOVĚJŠÍ analýzy a přehled nejzajímavějších coinů za uplynulý den najdete zde: Dále se také můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.

Kryptoměny

Bitcoin (BTC) je nyní nejlepší sázkou investorů proti tisku peněz centrálními bankami, uzavírá nová zpráva od správce aktiv Grayscale. V dokumentu s názvem „Kvantitativní utahování“ největší správce aktiv v digitální měně na světě varoval, že neomezená nabídka fiat peněz může znamenat „znehodnocení“ amerického dolaru.

Platforma Visa Swipe oznámila partnerství se společností Samsung Pay 1. května. Integrace umožňuje uživatelům Samsung Pay provádět platby ze zůstatků na kartě Swipe Visa pomocí zařízení Samsung Pay. Firma tvrdí, že se stala první platformou digitální peněženky, která poskytuje nadnárodní podporu pro Google Pay i Samsung Pay. Integrace umožňuje držitelům karet Swipe ve Velké Británii a Evropské unii provádět platby z jejich krypto zůstatků na více než 50 milionech míst po celém světě.

Zakladatel Quantum Economics Mati Greenspan ve čtvrtek odhalil svou investiční strategii ve svém tweetu. Greenspan uvedl, že nyní je jeho e Toro účet 100% v Bitcoinu (BTC).

Ripple včera zveřejnil svou čtvrtletní zprávu a odhalil některé zajímavé poznatky a statistiky. Podle dokumentu společnost zaznamenala výrazný pokles celkových tržeb ve srovnání s posledním čtvrtletím roku 2019. Během posledních tří měsíců předchozího roku získala společnost Ripple v přímém institucionálním prodeji celkem 13,08 milionu USD. Je důležité si uvědomit, že se jedná o mimoburzovní prodej (OTC), jehož cílem je „vybudovat nástroj a likviditu XRP ve strategických regionech, včetně EMEA a Asie.“ V prvním čtvrtletí roku 2020 však tento počet klesl na 1,75 milionu USD, což představuje pokles o přibližně 85%.

Kryptoburzy, banky

JP Morgan a Goldman Sachs radí svým klientům proti nákupu bitcoinů, což je jedinečné aktivum, jehož kurz amerického dolaru od roku 2009 vzrostl o 8 000 procent. Společnost Digital Asset Investment Management (DAIM) tvrdí, že přišla o důležitého klienta, který chtěl nakoupit BTC. Investor změnil názor poté, co hovořil se svými poradci v JP Morgan a Goldman Sachs.

Blockchain, technologie, zajímavosti

CEO Tesla (TSLA) Elon Musk a zakladatel Bitcoin.com Roger Ver požadují ukončení restrikcí, zavedených globálně kvůli pandemii COVID-19. Podle zprávy agentury Reuters z 29. dubna Musk označil vládu USA kvůli restrikcím jako „fašistickou“. V konferenčním hovoru řekl Musk akcionářům, že neví, kdy bude mít Tesla možnost pokračovat ve výrobě v Kalifornii.

Roger Ver také vyjádřil svou nespokojenost s politikou. Podle Vera by měli lidé mít právo se rozhodnout, zda zůstanou v karanténě. “Myslím, že karanténní opatření by měla skončit právě teď, dnes. Pokud se chcete izolovat, klidně můžete. Ale my ostatní, kteří chceme žít svůj život, bychom měli být schopni také.”

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img