[Večerní souhrn článků] • Bitcoin překonal 26 000 USD  • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Bitcoin překonal 26 000 USD 

Cena největší kryptoměny světa dnes prudce vzrostla nad hranici 26 000 dolarů, když americké Ministerstvo práce zveřejnilo nejnovější údaje o indexu spotřebitelských cen (CPI) za únor 2023. Index spotřebitelských cen se v únoru 2023 zvýšil o 0,4 % v USA. V době psaní zprávy se cena BTC pohybuje okolo 25 758 USD. [1]

Analýzy a trhy

14.03.23 Analýza BTC/USD – Zpátky u 25 000 USD!

Bitcoin zaznamenal velký kurzový růst. Jakmile kurz bitcoinu prorazil 21 500 USD, pokračoval až k dalšímu rezistenčnímu pásmu, které se nachází kolem 25 000 USD. Což je úroveň, kde trh mnohokrát selhal. Jak již víme. Selže pokus o průlom i tentokrát? To vám nikdo samozřejmě nepoví, protože člověk do budoucnosti nevidí.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

314 milionů USDC bylo odesláno na null adresu

Podle analytické platformy Web3 Watchers odeslal 13. března její vydavatel, společnost Circle, celkem 314,167 milionu USD Coin na null adresu Etherea s hlavičkou „0x00“. Null adresa se obvykle používá ke stažení tokenů z oběhu prostřednictvím jednosměrných transakcí.

HSBC koupila britskou pobočku Silicon Valley Bank za 1 libru

Globální bankovní gigant HSBC přichází s novou akvizicí a zachraňuje pobočku zkrachovalé banky Silicon Valley Bank se sídlem ve Spojeném království. Banka HSBC 13. března oficiálně oznámila, že její pobočka HSBC UK Bank kupuje Silicon Valley Bank UK (SVB UK) za 1 britskou libru (1,21 USD).

Tržní kapitalizace BTC překonala Metu

Navzdory náročnému týdnu, kdy padly banky jako Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank, se bitcoinu podařilo předehnat tržní kapitalizaci technologického giganta Meta.

Další banky jsou možná před zavřením

Minulý týden zavřela Silvergate Bank a regulátoři uzavřeli Silicon Valley Bank (SVB). V neděli večer přišla zpráva o uzavření další banky s úzkou vazbou na technologický průmysl. Signature Bank má sídlo na Manhattanu a regulátoři jí uzavřeli právě pro riziko až příliš vysoké expozice v jednom segmentu.

Pád společnosti Silvergate by neměl kryptoměnovému průmyslu způsobit dlouhodobé škody

Banky jsou krví ekonomického systému země a každý kolaps banky je znepokojivý. Minulý týden došlo ke dvěma selháním. Dne 8. března vstoupila Silvergate Capital (bankovní společnost zaměřená na kryptoměny) do dobrovolné likvidace.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img