Tržní kapitalizace BTC překonala Metu

5
(1)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Navzdory náročnému týdnu, kdy padly banky jako Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank, se bitcoinu podařilo předehnat tržní kapitalizaci technologického giganta Meta.

V době psaní tohoto článku data z Companies Market Cap ukazují, že tržní kapitalizace bitcoinu dosáhla 471,86 miliardy dolarů, čímž překonala 469 miliardovou Metu.

Společnost Market Cap poskytuje monitorování a hodnocení tržních kapitalizací v reálném čase pro kryptoměny, veřejné společnosti, drahé kovy a fondy obchodované na burze.

Jen o pouhých 24 hodin dříve zaostávala tržní kapitalizace BTC o téměř 37 miliard dolarů za Metou na 433,49 miliardách USD.

Tržní kapitalizace bitcoinu však za posledních 24 hodin vzrostla o 9,7 %, čímž kryptoměnu posunula na 11. místo mezi nejlepšími aktivy podle tržní kapitalizace, těsně za výrobce elektrických vozidel Tesla.

BTC a VISA

Dne 20. února BTC potřetí v historii překonal i společnost Visa. Rozdíl mezi tržní kapitalizací BTC a společností VISA je nyní více než 20 miliard dolarů. Nicméně zlato, které si drží první místo, má tržní kapitalizací 12,59 bilionu dolarů, což je stále strašně daleko.  Na druhém místě je pak společnost Apple s tržní kapitalizací 2,380 bilionu dolarů.

Závěr

Cena BTC za posledních 24 hodin vzrostla o více než 16 %. Za poslední týden rovněž vytvořila nárůst o krásných 16 %. Bitcoin se tak nyní pohubuje lehce nad hranicí 26 000 USD, přičemž překonal důležitou rezistenci okolo 25 000 USD.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: