14.03.23 Analýza BTC/USD – Zpátky u 25 000 USD!

4.4
(7)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin zaznamenal velký kurzový růst. Jakmile kurz bitcoinu prorazil 21 500 USD, pokračoval až k dalšímu rezistenčnímu pásmu, které se nachází kolem 25 000 USD. Což je úroveň, kde trh mnohokrát selhal. Jak již víme. Selže pokus o průlom i tentokrát? To vám nikdo samozřejmě nepoví, protože člověk do budoucnosti nevidí. Můžeme pouze předpokládat z dřívějšího price action, že to budou mít býci dost těžké. Navíc aktuální situace na trzích je až teatrální. Co platilo včera, neplatí dnes. A takhle pořád dokola. Je to sice zajímavé, ale těžko se s tím pracuje.

Update 13:50

Meziroční inflace je v USA dle očekávání trhu na 6 %. Trhy tak mají další důvod očekávat, že to Fed vzdá. Aktuální reakce na trhu s BTC je taková, že se kurz zrovna snaží o průlom rezistenčního pásma. A já bych řekl, že jsou býci hodně blízko k tomu prolomit. Už zase jednoduše všichni vidí, jak se do systému začne tlačit nová likvidita. Přitom nic takového není absolutně jisté. Navíc celková inflace 6 % není pořád málo.


Fed nemůže otočit a tím upozadit cenovou stabilitu

Jak se během několika dnů dramaticky měnil Fed terminal rate implikovaný z futures rates. Po slyšení s Jeromem Powellem před kongresem terminal rate vzrostl až na 5,6 % (8. března) a trh neoceňoval žádné snížení sazeb pro letošní rok. Ale již v pondělí ráno představoval terminal rate víceméně aktuální úrovně úrokových sazeb. A s markantním snížením pro letošní rok. Trhy tudíž ihned začaly oceňovat v letošním roce pivot v měnové politice Fed. Tedy z restriktivní politiky zase na uvolněnou.

Pokud mají investoři pravdu, Fed by se tak musel vzdát svého aktuálního konečného cíle v podobě snížení inflace na 2 %. Respektive by měnová autorita dala přednost finanční stabilitě. Trhy si ale neuvědomují, že o finanční stabilitu je už postaráno skrze nový bank term funding program. Proto si osobně myslím, že pojedou podle plánu a na zasedání v příštím týdnu zvýší základní sazbu o 0,25 procentního bodu. V opačném případě totiž boj s inflací prohrají. A to si nemohou dovolit.

Mimochodem, je i v našem zájmu, aby s restrikcemi pokračovali. Pamatujete si, jak jsem dříve ukazoval grafy S&P 500 ze 70. let? Dokud je inflace příliš vysoká, nikam se významně trhy nepohnou. Aby mohl přijít nový dlouhodobý bull run, je třeba inflaci srazit zpátky na 2 %. A poté mohou úrokové sazby zase na úrovně, které nejsou restriktivní.

Bitcoin je zpátky u 25 000 USD

Bitcoin má za sebou rovnou dvě pumpy. Nedělní svíce si připsala čistý zisk zhruba 7,5 %. Zatímco pondělní svíce si připsala 9,6 %. Díky tomu máme před sebou rovnou dvě impulsní svíce. A hlavně pondělní svíce má fenomenální objemy. Dokonce i na BTC indexu jsou vysoce nadstandardní. Vše řečené proto na první pohled vypadá hrozně bullish.

Takový projev síly jsme tu neměli hrozně dlouho. Jak sami vidíte, kurz bitcoinu se dostal až do pásma 25 000 USD. A zatím je prvotní reakce obdobná tomu, co jsme mohli sledovat před měsícem. Respektive je reakce negativní. Podotýkám ovšem, že zatím je toho kurzového price action málo.

Uvidíme tedy, jak zavře dnešní svíce. Na nižších časových rámcích totiž pořád sleduji jistou agresivitu. Býci to v blízkosti rezistenčního pásma pořád nevzdávají. A pokud budou silní jako předešlé dva dny, je potom vážně možnost, že průlom přijde. A když přijde průlom aktuální rezistence, může pak přijít pumpa až do blízkosti 29 000 USD. Těch shortů musí být v řečeném pásmu hodně. A jakmile do nich někdo více šťouchne, pojede Bitcoin nahoru jako raketa.

Závěrem

V současnosti panuje obrovský hype, který je poháněn několika důvody. V podstatě i investoři utíkají ze stablecoinů, protože když padají banky, proč by nemohly padnout i „emitenti“ stablecoinů? Obzvlášť, když nejsou vlastně nijak regulovaní. A mohou tím pádem krachnout z čista jasna. Já doufám, že se to nestane, ale s jistotou nemůžeme nic tvrdit. U emitentů stablecoinů je ale podle mě menší pravděpodobnost kolapsu. Jelikož to nejsou banky, které musí vyplácet vklad, když si o to vkladatel požádá. Směnitelnost je jenom na trhu. To byl právě problém zmíněných bank. Zkrátka neměli likviditu na výplatu vkladů. Což je položilo, protože nemohli dostát svým závazkům.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
an onym

Můj laický názor je ten, že o bull marketu ma smysl se bavit až u btc nad 45k.

Stephanos

Záleží, na jaký časový rámec se diváme. Z pohledu měsíčního grafu jsme jěště ani nedali úroveň 23,6 fibo od ath a celý růst od low stále ještě vypadá jako medvědí vlajka (podobná, jako byla mezi lednem a březnem 2021). Z pohledu hodinového grafu to ale zas vypadá úplně jinak. Jsem velmi zvědový na reakce, až se kurz přibliží k 30k (jestli se přiblíží). Očekávám tam velké výběry zisků a býci budou mít velmi těžké tam prorazit.

Poslední editace 1 rok před přes Stephanos
Kycok
Hodnocení článku :
     

Nad 25k je velký prostor běžet k 30ti, otázkou je jestli to tam zavře protože teď sledujeme už asi 10 pokus se tam vyškrábat a zavřít den. Další týden to Powel sundá 0,25 a s tvrzením, že cíl je 2% a jede se dál a ono to zas spadne a trh to začne brát vážně👍

Hana

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit ? Mám přes Coinbase STG a včera ukončili obchodování. Toto mi poslali, ale netuším jak ted peníze vybrat. Děkuji předem za pomoc.
Hanka

Nadcházející změny v obchodování STG
Aktiva na naší burze pravidelně monitorujeme, abychom se ujistili, že splňují naše kotační standardy. Na základě našich nejnovějších recenzí přesunul Coinbase naši knihu objednávek STG-USD do režimu pouze s omezením a pozastaví obchodování pro Stargate Finance V1 (STG) 14. března 2023 ve 12:00 ET nebo kolem 12:00 ET.

Obchodování bude pozastaveno na Coinbase.com (Simple and Advanced Trade), Coinbase Pro, Coinbase Exchange a Coinbase Prime. Vaše prostředky STG vám zůstanou přístupné a budete mít i nadále možnost své prostředky kdykoli vybrat.

15. března 2023 vydává Stargate Finance Stargate Finance V2 s novou smluvní adresou. Coinbase nebude podporovat žádný airdrop Stargate Finance (V1 nebo V2). Coinbase také v tuto chvíli neumožní žádný upgrade ze Stargate Finance V1 na Stargate Finance V2.

Prostředky STG držené na Coinbase.com, Pro, Exchange nebo Custody účtu před, při nebo po plánovaném snímku vás neopravňují k získání jakéhokoli Stargate Finance V2 prostřednictvím potenciálních airdrops.

Další informace o Stargate Finance V2 najdete v oficiálním příspěvku od Stargate Finance.

Kycok

Nemáš kupovat shitcoiny. Každopádně, převést na peněženku která to podporuje a prodat na jiné burze. Jediná možnost.

spot_img