HSBC koupila britskou pobočku Silicon Valley Bank za 1 libru

5
(1)

Globální bankovní gigant HSBC přichází s novou akvizicí a zachraňuje pobočku zkrachovalé banky Silicon Valley Bank se sídlem ve Spojeném království. Banka HSBC 13. března oficiálně oznámila, že její pobočka HSBC UK Bank kupuje Silicon Valley Bank UK (SVB UK) za 1 britskou libru (1,21 USD).

HSBC ve svém prohlášení uvedla, že k 10. březnu 2023 měla SVB UK úvěry ve výši přibližně 5,5 miliardy liber (6,7 miliardy USD) a vklady ve výši přibližně 6,7 miliardy liber (8,1 miliardy USD).

HSBC – Zisky a strategické plány

Za finanční rok končící 31. prosince 2022 vykázala SVB UK zisk před zdaněním ve výši 88 milionů liber (107 milionů USD). Očekává se, že hmotný kapitál SVB UK tak bude činit přibližně 1,4 miliardy liber (1,7 miliardy USD).

“Konečný výpočet zisku plynoucího z akvizice bude poskytnut ve vhodnou dobu,” napsala HSBC a dodala, že aktiva a závazky mateřských společností SVB UK jsou z této transakce vyloučeny. Společnost dodala, že akvizice bude financována ze současných zdrojů a bude dokončena okamžitě.

Podle generálního ředitele skupiny HSBC Noela Quinna dává akvizice “vynikající strategický smysl” pro podnikání HSBC ve Spojeném království, posiluje její komerční bankovní franšízu a zvyšuje její schopnost obsluhovat inovativní a rychle rostoucí firmy.

“Vítáme zákazníky SVB UK v HSBC a těšíme se, že jim budeme pomáhat v růstu ve Spojeném království i po celém světě”

Noel Quinn

Závěr – kolize kryptoburz a fiatu

Tato zpráva přichází poté, co úřady ve Spojených státech nařídily SVB 10. března ukončit činnost, což na kryptotrzích vyvolalo velkou paniku, protože některé významné kryptografické společnosti jako Circle a Coinbase měly vůči bance nemalé závazky.

Circle, eminent USD Coinu (USDC) – druhého největšího stablecoinu podle jeho tržní hodnoty – není schopen stáhnout 3,3 miliardy dolarů ze svých 40 miliardových rezerv v důsledku kolapsu SVB. Coinbase měla přibližně 240 milionů dolarů v podnikových fondech, no burza přitom očekává, že se jí tuto částku podaří získat plné zpět.

Společnost Paxos, emitent stablecoinů jako Pax Dollar (USDP) a problémového Binance USD (BUSD) Stablecoinu, také uvízla v podnikových fondech. Ve svém prohlášení však uvedla, že tuto částku pokryje její soukromé pojištění.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img