Inspekce Paxos a jejího Binance USD tokenu není útokem na stablecoiny

4
(1)

Vedoucí výzkumu kryptografických finančních služeb Matrixport se domnívá, že nedávná inspekce společnosti Paxos a jejího systému Binance USD tokenu není přímým útokem na stablecoiny jako takové.

Markus Thielen ze společnosti Matrixport ve své analýze ze 14. února naznačil, že emitent BUSD, společnost Paxos Trust Company, možná nebyl dostatečně přísný při dozoru nad tímto tokenem.

Dodal, že problém “se zřejmě netýká stablecoinů” jako takových.

“Společnost Paxos porušila svou povinnost provádět na míru šité pravidelné vyhodnocování rizik a hloubkovou kontrolu klientů společnosti Binance a Paxosem emitovaných BUSD,” tvrdil Thielen.

Zastavení emise BUSD

Newyorský úřad pro finanční služby (New York Department of Financial Services, NYDFS) 13. února nařídil společnosti Paxos, aby zastavila emisi BUSD “v důsledku několika nevyřešených otázek souvisejících s dohlížením společnosti Paxos na její vztah se společností Binance”.

Společnost Paxos také nedávno potvrdila, že 3. února zaslala Komise pro cenné papíry Spojených států amerických (United States Securities and Exchange Commission, SEC) emitentovi stablecoinů upozornění kvůli údajnému nezaregistrování nabídky podle federálních zákonů o cenných papírech.

Thielen poznamenává, že BUSD emitoval 11 miliard USD na Ethereu, ale existuje také 4,8 miliardy BUSD Tokenů peggovaných na americký dolar na BNB Smart Chainu. Binance totiž poskytuje pegged token, v rámci které je BUSD uzamčen na Ethereu a Binance-Peg BUSD je vydáván na BNB Chain a dalších blockchainech, jako jsou například Avalanche a Polygon.

Krytí 1:1

“Zdá se, že NYDFS se nyní obává, že 4,8 miliardy dolarů nemusí být řádně kryté nebo že se vyskytly problémy s krytím 1:1,” řekl.

Paxos však již 13. února uvedl, že “tokeny BUSD vydané společností Paxos Trust byly a vždy budou kryty 1:1 rezervami denominovanými v amerických dolarech”.

Smíchaný kolateral

Thielen poznamenává, že některá z regulačních opatření mohla být také vyvolána incidentem z 24. ledna, kdy společnost Binance smíchala prostředky zákazníků s kolaterálem.

Nedávné kroky proti BUSD přesto vyvolaly u některých názor, že by se do problémů mohly dostat i další stablecoiny.

Společnost Paxos nedávno uvedla, že kromě současného problému kolem BUSD “jednoznačně neexistují žádná další podezření namířená vůči Paxosu”.

Thielen nicméně vyzval odvětví, aby se o budoucnost BUSD příliš neznepokojovalo.

Binance to ustojí

“Binance se zde trochu postřelila do nohy, ale pracuje na tom a mělo by to být vyřešeno. Měli bychom se tedy opravdu strachovat?” uvedl Thielen.

“Já si to nemyslím. Už nejsme ve fázi bear marketu, kdy se obáváte poklesu, v bull marketu se soustředíte na růst,” dodal.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img