Coinbase vyřazuje BUSD z obchodování

4.8
(4)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Známá kryptoburza Coinbase vydala včera oznámení, že ukončí obchodování se stablecoinem BUSD (Binance USD). Datum ukončení je pondělí 13. března 2023. Podle oznámení tento stablecoin aktuálně nesplňuje standardy Coinbase pro zařazení do obchodování.

Reakce pravděpodobně přichází po nedávném oznámení ukončení vydávání nových tokenů společností Paxos Trust Company. Tu aktuálně vyšetřuje americká Komise pro cenné papíry (SEC) z důvodu možné klasifikace BUSD jako cenného papíru. Přestože se firma proti tomuto nařčení několikrát ohradila, tak SEC oznámila i možnost žaloby. Paxos v reakci okamžitě ukončila vydávání těchto nových stablecoinů.

Tržní kapitalizace padá rychlým tempem

I když společnost Paxos ujišťuje, že stávající tokeny jsou plně kryté a splatné nejméně do února 2024, tak propad tržní kapitalizace nabral velmi rychlé tempo. První den odešla z Binance skoro miliarda a za měsíc se propadla kapitalizace skoro o třetinu. Z necelých 16 miliardy USD na aktuálních 11,1 miliardy USD. Propad samozřejmě pokračuje i nadále, protože společnost Paxos již funguje pouze v módu vykupování.

Závěr

Podobná oznámení budou pravděpodobně následovat i na dalších burzách. S klesající likviditou může totiž docházet k prudkým výkyvům ceny, a to se jim logicky nelíbí. BUSD naštěstí není jediný stablecoin a obchodníci mohou bez problémů směnit za jiný. Na výběr mají nejen klasicky kryté stablecoiny, ale i například nový algoritmický stablecoin Djed na síti Cardano. Osobně si ale myslím, že důvěra v tento typ stablecoinů rozhodně ještě není obnovena.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img