314 milionů USDC bylo odesláno na null adresu

4.7
(3)

Podle analytické platformy Web3 Watchers odeslal 13. března její vydavatel, společnost Circle, celkem 314,167 milionu USD Coin na null adresu Etherea s hlavičkou “0x00”. Null adresa se obvykle používá ke stažení tokenů z oběhu prostřednictvím jednosměrných transakcí.

Upozornění na stablecOIN BURNING:

314,167,155.05 $USDC ($311,419,134) just burned by #Circle
Tx: https://t.co/ggqMMIhwS8
Watchers ( . ) (@0xWatchers) 13. března 2023

Reakce na bankrot SVB

Dne 12. března společnost Circle informovala, že po společném oznámení americké ministryně financí Janet Yellenové a dalších regulačních orgánů budou všechny vklady v bance Silicon Valley Bank (SVB) – představující 3,3 miliardy dolarů, tedy 8 % celkových rezerv USDC – “plně k dispozici”, až se 13. března otevřou americké banky. Jeremy Allaire, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Circle, se k tomu vyjádřil nasledovně:

“Důvěra, bezpečnost a možnost zpětného odkupu všech USDC v oběhu v poměru 1:1 jsou pro společnost Circle nesmírně důležité, a to i tváří v tvář bankovní epidemii, která ovlivňuje krypto trhy. Jsme potěšeni, že vláda USA a finanční regulátoři přijali zásadní kroky ke zmírnění rizik vycházejících z bankovního systému.”

USD Coin byl navržen tak, aby byl “pegován” k hodnotě amerického dolaru, a tedy aby byl 1:1 směnitelný za americké dolary. Jeho tokenomika je prakticky diktována fiat kolaterály v poměru k mintování (ražbě) a spalování (burningu) nových tokenů.

Závěr – když stablecoin přestane být stablecoinem

Dne 10. března se token od dolarové hodnoty depegoval poté, co depozitní banka Circle, SVB, utrpěla bankrot po sérii neúspěšných pákových long pozic na americkém ministerstvu financí, což způsobilo, že federální regulační orgány, včetně Federal Deposit Insurance Corporation, musely zasáhnout.

V době zveřejnění se USDC prodával za 0,9958 USD, zatímco dva dny předtím dosáhl historického minima 0,87 USD. Společnost Circle uvedla, že v případě výpadku použije k obraně USDC firemní prostředky a v případě potřeby i externí kapitál. Některé krypto velryby údajně prodaly USDC na dně během depeggingu, což také způsobilo velké ztráty.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

A ten kdo koupil usdc za 0.8 má teď zisk ano?

spot_img