[Večerní souhrn článků] • Americká vláda zabaví akcie Robinhood v hodnotě 465 milionů USD • a další články

5
(1)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co se ten den událo, najdete zde přehledně na jednom místě. Každý nadpis lze rozkliknout a přejít tak na celý článek.

Zpráva dne

Americká vláda zabaví akcie Robinhood v hodnotě 465 milionů USD

Americká federální vláda zabaví akcie HOOD v hodnotě 468 milionů amerických dolarů, které jsou navázány na bývalého generální ředitele kryptoměnové burzy FTX, Sama Bankmana Frieda. Podle zpravodajského portálu Bloomberg mohlo již k zabavení dojít. Sam Bankman-Fried v současné době čelí mnoha obviněním. [1]

Analýzy a trhy

Bitcoin live stream – Býci to nevzdávají, budou úspěšní? – FOMC minutes

Bitcoin (BTC) se pořád drží mezi sledovanými úrovněmi 19 000 – 16 000 USD. Zatím pořád se slabší volatilitou. Kdežto u některých altcoinů to začíná být docela jízda. Nejvíce dynamický vývoj můžeme sledovat naopak na komoditách jako jsou zlato, stříbro a ropa, což jsou trhy, kterým též budeme věnovat pozornost. Podíváme se i na grafy akciových indexů, které od konce minulého roku víceméně pořád stojí na místě.

05.01.23 Analýza LTC/USD – Požene halving cenu nahoru?

Litecoin kurz se za minulý rok příliš nepředvedl. Vlastně se Litecoin příliš nepředvedl již několik let. Poslední velký hype tato kryptoměna zaznamenala v roce 2017. Tehdy došlo ke zhodnocení o více jak 5 000 %. Živě si pamatuji, jak se na začátku roku 2018 fantazírovalo, jak bude mít tato mince brzy cenu ve čtyřciferných číslech.

Aktuální přehled všech kryptoměn můžete sledovat pod přiloženým odkazem ZDE.

Kryptoměny a kryptofirmy

Coinbase zaplatí pokutu 50 milionů dolarů za laxní opatření proti praní špinavých peněz

Americká kryptoměnová burza a směnárna Coinbase se dohodla s New York Department of Financial Services (NYDFS) na pokutě a zlepšení opatření proti praní peněz.

Probudí se Solana v roce 2023 a proč rapidně roste její cena?

V posledním týdnu je Solana jedním z nejvíce trendujících projektů napříč světem kryptoměn. A to i přes to, že ji spousta analytiků již po problémech s FTX kompletně odsoudila k zániku. Co způsobilo prudký růst Solany v posledních týdnech? Má vůbec smysl tuhle kryptoměnu v příštím roce sledovat, nebo se již z loňských problémů nemá šanci dostat?

Jak koupit C+Charge (CCHG)?

Vznik elektrických vozidel v posledním desetiletí připravil půdu pro boj s uhlíkovými emisemi. C+Charge je proto projektem, který spojuje emisní povolenky a nabíjení elektrických vozidel. A k tomu právě používá technologii blockhainu.

Odcizeno krypto v hodnotě 3,5 milionu USD

Za loňský rok se zdařilo hodně útoků, při nichž došlo k odcizení relativně velkých částek. Letos se v trendu pokračuje. Tento týden se úspěšně podařilo odcizit 82 519 tokenů GMX. V době loupeže měly hodnotu přibližně 3,5 milionu USD. Hackeři je okamžitě směnili za 2 627 Etherea.

Ethereum zaznamenalo v roce 2022 o 338 % více transakcí než Bitcoin

Transakce s Ethereem předstihly v roce 2022, s více než 400 miliony obchodů, BTC transakce více než čtyřnásobně. BTC se podle očekávání dostal na první místo v žebříčcích vyhledávání a Ethereum zakončilo rok z tohoto úhlu pohledu na čtvrtém místě za Shiba Inu a DOGE.

Máte-li jakýkoli dotaz, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. PŘIDEJTE SE TAKÉ NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER.

MEME dne

meme
Zdroj: Michal Fortyn

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img