Ethereum zaznamenalo v roce 2022 o 338 % více transakcí než Bitcoin

5
(3)

Zprávy a souhrny

Transakce s Ethereem předstihly v roce 2022, s více než 400 miliony obchodů, BTC transakce více než čtyřnásobně. BTC se podle očekávání dostal na první místo v žebříčcích vyhledávání a Ethereum zakončilo rok z tohoto úhlu pohledu na čtvrtém místě za Shiba Inu a DOGE.

Navzdory ne úplně ideálnímu průběhu loňského roku má komunita ETH na začátek nového roku hned několik pozitivních důvodů k oslavě.

V počtu transakcí jasně vede ETH

Podle údajů společností Ycharts a Nasdaq ETH blockchain v loňském roce s velkým náskokem (pokud jde o objemy transakcí) trumfnul ten bitcoinový.

Ethereum zaznamenalo o 338 % více transakcí než Bitcoin. Řečí čísel se jejich počet vyšplhal na 405 milionů, zatímco u BTC se bavíme o 93,1 milionů transakcí.

V průměru ETH zaznamenalo 1,1 milionu transakcí denně, zatímco BTC 255 000. Navíc tato čísla nezahrnují transakce na 2. vrstvě, která by ten rozdíl ještě zvýraznily.

Tato metrika není zas takovým překvapením, neboť Ethereum hostí špičkové decentralizované aplikace (DApps), které výraznou měrou navyšují jeho objem transakcí. Objevují se ale hlasy, že brzy může dojít k „flippeningu“, kdy Bitcoin ETH předstihne, i když je to v blízké budoucnosti nejspíše dosti nepravděpodobné.

I letos Ethereum pokračuje v nastoleném trendu, když 2. ledna odbavilo 924 614 transakcí, což je o 300 % více než 229 191 transakcí Bitcoinu za stejné období.

Zatímco BTC zaostává za ETH v objemu transakcí, v počtu vyhledávání klíčového slova naopak Bitcoin svého soupeře jasně poráží. Níže přiložený obrázek mluví celkem jasnou řečí:

Čas na nový začátek?

Nový rok 2023 začal pro oba zmiňované coiny v zeleném. Bitcoin se v době psaní článku obchoduje za cca 16 870 dolarů a Ethereum se vyšplhalo nad 1200 USD za minci. A daří se zatím i zbytku kryptotrhu. Jedním z největších vítězů se zdá být Solana, jejíž cena se po propadu v posledních dnech roku 2022 vrátila do dvouciferných hodnot a za posledních 7 dní vzrostla o téměř 40 procent.

Vývoj ceny Solany za posledních 7 dní – Zdroj: Kryptomagazin.cz

Závěr

I když trhy začínají v zeleném, stále ani zdaleka nedosahují stavu, jaký zde byl v tomto období loňského roku. V lednu 2022 se BTC směňoval za 47 300 dolarů a cena ETH byla přibližně 3 730 dolarů. Pozitivní ovšem je, že rok začal velkým nadšením a několik aktivních býků se snaží o první letošní run.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: