05.01.23 Analýza LTC/USD – Požene halving cenu nahoru?

3.6
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Litecoin kurz se za minulý rok příliš nepředvedl. Vlastně se Litecoin příliš nepředvedl již několik let. Poslední velký hype tato kryptoměna zaznamenala v roce 2017. Tehdy došlo ke zhodnocení o více jak 5 000 %. Živě si pamatuji, jak se na začátku roku 2018 fantazírovalo, jak bude mít tato mince brzy cenu ve čtyřciferných číslech. S příchodem roku 2018 avšak zájem rychle začal upadat. Přitom ještě tehdy šlo o jeden z nejoblíbenějších altcoinů. Litecoin má určitě pořád velkou základnu podporovatelů. Ale všeobecně vzato není mezi investory zrovna největším miláčkem.

Nesmíme ale zapomínat na to, že Litecoin čeká v tomto roce halving. A to začátkem srpna. Teoreticky to může cenu tohoto coinu krátce pushnout nahoru. Samozřejmě dlouhodobě mají halvingy též vliv na litecoin kurz. Vzhledem k tomu, že snižuje jeho průběžnou inflaci.

Litecoin kurz má roky stranový vývoj

Když se podíváme na roční graf, můžeme de facto konstatovat, že kurz LTC měl skutečně roky pouze stranový vývoj. Samozřejmě ty roční svíce v detailu znamenají velké swingy nahoru a dolů. Avšak největší technický posun nastal pouze v roce 2017. A od té doby se pohybuje většinu času v nižších trojciferných nebo dvojciferných číslech.

Litecoin kurz sice vytvořil nové historické maximum v roce 2021, ale jenom „těsně“ a na krátkou dobu. Pak se kurz hodně rychle začal vracet zpátky. Nakonec byly všechny zisky z roku 2021 umazány. A rok 2022 je hodně ztrátový. Litecoin během roku zaznamenal čistou ztrátu 52 %. A kdyby během druhé poloviny roku nedošlo k jistému zmazání ztrát, znehodnocení by činilo přes 70 %.

Litecoin kurz se po tom relativně dlouho vracel zpátky tam, kde ten mini-bull run začal. Avšak v doprovodu opravdu silné volatility. V létě 2022 se kurz vrátil na tu dlouhodobou tržní rovnováhu, kterou představuje point of control volume profile. Všimněte si, jak kolem řečené rovnováhy kurz roky osciluje. Skoro se potom zdá až velmi nepravděpodobné, že by se Litecoin měl vylít na mnohem hlubší kurzové úrovně. Těch přibližně 58 USD totiž funguje jako silný magnet. Magnet, který kurz soustavně přitahuje.

Proto mnohé může napadnout, že Litecoin je už na svém tržním dně. Jak sami vidíte v grafu, logiku to má. Ono již není tak úplně lehké cenu tlačit dolů, když z trhu zmizely weak hands. A navíc halving na LTC může dost lidí motivovat k nákupu. I vzhledem k současným cenám.

Závěrem

Litecoin vypadá přitažlivě ve dvou věcech. Jsme dle volume profile blízko nejsilnější kurzové hladiny. A zároveň se rychle blíží další halving. To samo od sebe ale neznamená, že přijde mohutné rally. Ani to neznamená, že nepůjdeme níž. Hrozně moc faktorů do toho zasahuje. A myslím si, že je naprosto reálné, že litecoin kurz otestuje tržní dno z roku 2018. Které se nachází na 22 USD.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pandrhola & Trautenberk & Krkovička

Litecoin by na tom nebyl s cenou tak zle, kdyby ten elektro vesmírný Guru nazačal shillovat to své oblíbené psí hovno (a následně se nepřidali nějací mamrdi s ještě větším hovnem).

[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: