Odcizeno krypto v hodnotě 3,5 milionu USD

4.7
(3)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Za loňský rok se zdařilo hodně útoků, při nichž došlo k odcizení relativně velkých částek. Letos se v trendu pokračuje. Tento týden se úspěšně podařilo odcizit 82 519 tokenů GMX. V době loupeže měly hodnotu přibližně 3,5 milionu USD. Hackeři je okamžitě směnili za 2 627 Etherea.

Cena GMX na tento útok reagovala krátkodobým poklesem a pak se vrátila ke svému trendu. Nicméně na sociálních sítích se spustila diskuze o zabezpečení a o problémech tzv. self-custody peněženek. Vzhledem k tomu, že váš seed je uložen na vašem zařízení, tak při jeho ztrátě nebo napadení lze snadno přijít i o vaše kryptoměny.

Hackeři byli aktivní i mezi svátky

Konec loňského roku se nesl také v duchu aktivních krádeží. Již na první svátek Vánoční došlo k útoku na uživatele Defrost Finance, kdy se podařilo odcizit aktiva v hodnotě 12 milionů USD. Den po té se podařilo odčerpat 8 milionů USD z peněženek Bitkeep.

Začalo se již na Silvestra

První den tohoto roku oznámil Luke Dashjr, že přišel při hacku o více než 200 BTC. Zpráva je o to bolestivější, že Dashjr je core developer bitcoinu. Jestliže ani takto fundovaný a znalý člověk nedokáže svoje aktiva ochránit před hackem, tak jakou šanci mají běžní obchodníci? Na pomoc se snaží přijít MicroStrategy se svojí peněženkou založenou na Lightning Network.

Závěr

Vlastnit kryptoměny je v dnešní době trendy a často se do toho pouští i lidé, kteří vůbec technologiím nerozumí. Míra zabezpečení jejich aktiv je pak buď mizerná anebo snadno napadnutelná. Když se ale podíváme na útoky poslední doby, tak se jedná o poměrně sofistikované procesy a často i zkušení vývojáři přijdou o svoje finance. A jak chráníte svoje krypto vy? Držíte je na burzách nebo převádíte do peněženky?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Marián Valášek

Je smutné, že z velkých světových krypto burz jde odcizit krypto, když by měly být maximálně zajištěné a sledovat jakékoliv podezřelé aktivity. Z tohoto důvodu jsem místo investování zvolil obchodování s kryptoměnami na Coinfy, kde si mohu peníze po každém obchodu vybrat a vím tak, že mohu na kryptoměnách vydělávat a nikdo mi nemůže vybrat účet.

spot_img